BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara Piyasaİstanbul'daki döviz bürolarında hareketlilik devam ediyor----

İstanbul'daki döviz bürolarında hareketlilik devam ediyor

İstanbul'daki döviz bürolarında hareketlilik devam ediyor
22 Aralık 2021 - 17:32 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'ndan sonra açıkladığı, kurdaki dalgalanmayı durduran finansal alternatifler ve ekonomik tedbirlerin ardından Kapalıçarşı ve Tahtakale'deki döviz bürolarında hareketlilik devam ediyor.

Piyasa güne satış ağırlıklı başlarken, ellerindeki dolar ve avroyu bozdurmak için Kapalıçarşı ve Tahtakale'ye gelen vatandaşlar, zaman zaman döviz büroları önünde kuyruk oluşturdu.

Kapalıçarşı'da 15 yıldır kuyumculuk yapan Mustafa Yıldız doların düşmesiyle çaşıda yoğunluk yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıklamalarının piyasaya olumlu yansıdığını dile getiren Yıldız, durumun daha da iyiye gideceğine inandığını dile getirdi.

Beklentinin daha çok doların düşeceği yönünde olduğunu ifade eden esnaf Yıldız, "Şu an dolar bozduranlar var. Piyasalar aşağı indiği için herkes bozdurma yönünde devam ediyor." dedi.

"Devletimiz 'bozdurun, yatırın bankaya' dedi. Biz de yatıracağız"

Dolar ve avro bozdurmaya gelen Selçuk Çelebi de "İhtiyaçtan değil, devletimin dediği gibi bankaya yatıracağız, TL'ye yatıracağız. Şu anda bir zararım yok, yatırım yapmıştık, önceden vardı. İniyordu çıkıyordu, bizlik bir şey yok. Devletimiz 'bozdurun, yatırın bankaya' dedi. Biz de yatıracağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti için uğraştığını dile getiren Çelebi, "Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, bir şeyler yapacağız. Çağrılara kulak verip geldik buraya. Bir de böyle deneyelim, bakalım. TL'nin değer kazanması için uğraşıyoruz. Biz ufak bir esnaf olarak bunu yapabiliyorsak büyüklerin daha çok yapması lazım." değerlendirmesini yaptı.

Beyazıt'ta ayakkabı imalatı yapan ve yurt dışından malzeme alabilmek için 50 bin lira değerinde döviz almak zorunda kaldığını ifade eden Ömer Faruk Oğrak ise "Yurt dışından malım gelecek, onun için mecburiyetten aldım" dedi.

"Önümüzü görüyoruz artık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Maliye ve Hazine Bakanı Nebati'nin açıklamalarını dinlediğini belirten Oğrak, şöyle devam etti:

Şu anda piyasada bir sakinlik oldu. En azından fiyatlar sabitlenir. Biz esnafız, biraz önümüzü görüyoruz artık. Şu an için daha yeni biliyorsunuz, piyasa biraz daha oturacak ama şu anda intiba iyi. Türk lirasının değer kazanması bizi memnun ediyor. İnanın biz iş yapamıyorduk, her gün gidiyordum fiyat değişiyordu. Yurt dışına dolar veriyoruz, karşı tarafa TL hesabı vereceğiz, olmuyor. Bir türlü maliyet çıkartamıyorduk. Şimdi biraz daha iyi oldu. Artık yavaş yavaş işe başlayabiliriz.

Dövize endeksli mevduatın detayları

 

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • BORSACI22 Aralık 2021 19:08

  dövizde düşüş devam ediyor uzun sürede devam edecek gibi tahvil faizlerine düşüş yok bu sebeple döviz artarak düşecek ama çarşı pazarda zamlar devam ediyor pazarlarda sebze meyvede  kg.5 tl altında fiyat yok.

 • Mstbank22 Aralık 2021 18:37

  Yahu ne bicim anlayış dolar günah keçisi TLbitik enflansyon üstü değer kazanması imkansız geçmişe dönük kayıpları telafi edilemez boyutta çarşı pazar fiyat artışlarında dövizi bile sallamış durumda bırak bozdurup yatırdığın paradan gelir alıp değerlenmesi imkansız bu kadar cehalet olur birde esnaf

 • Murat22 Aralık 2021 23:39

  Cephede bir muharebe kazanınca sevinmesin mi millet ?  yaptığın bozgunculuk, ümitsizlik yaymaya çalışıyorsun ....yunan kütahyaya kadar gelmiş yenemeyiz artık diye konuşan adam gibisin.....kurtuluş savaşında olsa senin gibileri asarlardı

 • AHMET ÖZBİR22 Aralık 2021 18:34

  TÜRK vatandaşıyız, vatanımız Türkiye, paramız Türk Lirası, öyleyse ecnebi parasına yatırım yapmamalıyız. Onların parasını baştacı yapan vatanını ağlatandır. Bundan böyle TÜRK LİRASI GÖNLÜMÜZÜN SULTANI...

 • ahmetotuzbiri22 Aralık 2021 22:18

  amet yalaka ulen sahtekar bölücü vatanı yalan dolan ulen neyüzsüz utanmaz sıkılmaz herifsin Türk parasıyla dalga geçiyorsun milletle geçiyorsun vatan senden iğreniyor

 • Tepegöz22 Aralık 2021 21:04

  ahmetotuzbiri seni müslüman yaparak yalakalıktan kurtarıp ailenin ülkenin yüzkarası olmaktan

 • ahmetotuzbiri22 Aralık 2021 20:41

  Bırak bu troll ayaklarını sahtekarlık yapma herkes biliyor sahtekar Türk parasının pul oldunu bir değerinin kalmadığını sahtekar troll

 • ALPER HAZAR22 Aralık 2021 20:39

  Dolar 18 ken vatandas degildiniz , 12.5 olunca vatandas oldugunuz akliniza geldi. Vahiy inmis helal olsun

 • Bağımsız Düşünce22 Aralık 2021 18:01

  Madem Dolar satıyorlarsa bankalar neden satışa değil de ! Alışa marj uyguluyor ? ? ? Yüksek fiyattan döviz , altın alanların birikimi bankalara faizsiz kredi oluyor ! Not: Varlık kimde ise fiyatı o belirler !

 • Murat22 Aralık 2021 23:40

  sen yatırma kardeş zorla değil.....ama üzüntünü çok belli ediyorsun