BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiltere’de korona virüs testine erişimde eşitsizlik----

İngiltere’de korona virüs testine erişimde eşitsizlik

İngiltere’de korona virüs testine erişimde eşitsizlik
10 Ekim 2020 - 19:06 www.finansgundem.com

İngiltere'de korona virüs testine ulaşımda ulusal sağlık sistemine ait merkezler aşırı talepten ötürü sıkışıklık yaşarken, özel testlerin parasını karşılayabilenler hızlıca test olabiliyor

Güney Londralı bir mücevher üretim yöneticisi olan Lara Dann annesi korona virüse yakalandığı zaman zor bir seçimle karşı karşıya kaldı. İngiltere hükümet internet sitesinde daha testlerin olmadığı bir zamanda 43 yaşındaki Dann ve ailesi iki yaşındaki oğullarıyla birlikte iki haftalık maliyetli bir karantina süreci geçirdi.

Dann özel bir test yaptırmak için 200 pound para ödedi ve ona göre bu üzerinde düşünülmesi gereksiz basit bir şeydi. Dann ayrıca “Onu bir günde çocuk bakım evine götürdük ve harcadığımız paraya değdi” dedi.

Bloomberg HT’nin haberine göre Avrupa’da korona virüs kaynaklı en fazla can kaybına sahip olan İngiltere hariç hiçbir yer test kabiliyeti ve salgının azaltılması konusunda bu kadar detaylı incelenmedi. Yine de virüs, test sistemine erişim ile birlikte, zengin ile yoksul bölgeler arasındaki eşitsizliği ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Hükümetin kapasiteyi artırmaya yönelik tüm çabalarına rağmen test merkezlerindeki boş yerler talep ile baş edebilmek için kısıtlı miktarda açılıyor. İnsanlara bazen evlerinden kilometrelerce ötede test yeri veriliyor ya da günlerce test bulunmadığı söyleniyor.

Diğerleri ise sadece para ile test yaptırabiliyor ve sağlık çalışanlarının söylediğine göre finansal hiyerarşi pandeminin kontrol altına alınamamasından dolayı ortaya çıkıyor.

Hükümetin korona virüs için hazırladığı internet sitesi insanlara bir semptom göstermedikleri takdirde özel test olmalarını öneriyor ve işe geri dönebilmeleri ya da seyahat edebilmeleri için negatif test sonucu istiyor.

Bedava test yaptıramayanlar ve özel testi karşılayamayanların ise iki seçeneği var: kurallara uyarak tüm aileyle birlikte iki hafta karantinada kalmak ya da semptomları göz ardı edip korona virüs olmadığını umarak kamu sağlığını tehlikeye atmak.

Korona tedavisinde ilaç sıkıntısı başladı

 

İngiltere'de yeni bir dönem: 'Kovid pasaport'

 

İngiltere'de kısıtlama altında 17 milyondan fazla insan var

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)