BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkING Bank, 625 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı----

ING Bank, 625 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı

ING Bank, 625 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı
06 Temmuz 2018 - 11:37 www.finansgundem.com

ING Bank Türkiye, 13 ülkeden 28 bankanın katılımıyla 625 milyon Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı

ING Bank, dış ticaret finansmanında kullanılmak üzere 498,5 milyon Euro ve 42 milyon Amerikan Doları (toplam 625 milyon Amerikan Doları) tutarında bir sendikasyon kredisi imzaladı. 2018 Temmuz ayında vadesi gelen 462,5 milyon Euro ve 12 milyon USD tutarındaki sendikasyon işleminin refinansmanı niteliğinde olan yeni işlemde, CITIkoordinatör, dokümantasyon ve ajan banka olarak görev aldı. Yeni krediye ilişkin sözleşme 3 Temmuz Salı günü imzalandı.

367 gün vadeli sendikasyon kredisinin toplam spreadi Euro için %1,20, Amerikan Doları için ise %1,30 ile 2018 yılı ilk yarısında büyük Türk bankalarının uluslararası kredi piyasalarında gerçekleştirdiği sendikasyon işlemlerinin fiyatlamasıyla uyumlu gerçekleşti.

İşlemde Sberbank (Switzerland) AG, Barclays Bank PLC, Citibank N.A. Jersey Branch, Goldman Sachs International Bank, J.P. Morgan Chase Bank N.A. London Branch, MUFJ Bank Turkey A.Ş., Sberbank Europe AG, Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak yer aldı. Bu bankalara ek olarak, 19 banka daha sendikasyon kredisine çeşitli seviyelerde katılım gösterdi. Böylece, vadesi gelen sendikasyon işleminde 22 olan toplam Banka sayısı 28’e yükseldi.

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, “ING Bank’a, Türkiye bankacılık sektörüne ve ülke ekonomisine olan güveni bir kez daha ortaya koyan bu işlem ile uluslararası piyasalarda kullandığımız finansal enstrüman çeşitliliğini artıracağız” dedi. Banka’nın odağındaki en önemli konulardan birinin ticari finansmanda müşterilerin farklı ihtiyaçlarına en uygun çözümleri, en iyi imkan ve fırsatlarla sunmak olduğunu kaydeden Abay, sendikasyon kredisinin de bu anlamda daha güçlü bir çözüm ortağı olmaya katkı sağlayacağını dile getirdi. Abay, “Bu doğrultuda, müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)