BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİBB Meclisinden 300 milyon euroluk borçlanmaya onay----

İBB Meclisinden 300 milyon euroluk borçlanmaya onay

İBB Meclisinden 300 milyon euroluk borçlanmaya onay
16 Aralık 2021 - 23:21 www.finansgundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesi ve tramvay aracı alımlarında kullanılmak üzere İBB Başkanına 299 milyon 800 bin avro borçlanma yetkisi verdi

İBB Meclisi aralık ayı 3. birleşimi, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesi ve 34 adet tramvay aracı alımında kullanılacak dış borç talebi ele alındı.

Finansman Müdürlüğü, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı inşaat çalışmalarında kullanılmak üzere 242 milyon euro KDV ve sigorta primi tutarında dış borçlanma talebinde bulundu.

Finansman Müdürlüğünden gelen bir diğer teklifte ise Edirnekapı-Sultançiftliği-Habipler Tramvay Hattı projesinde kullanılmak üzere 34 tramvay aracı alınması için 57 milyon 800 bin avro KDV ve sigorta primi tutarında dış borçlanma talep edildi.

Komisyon raporunda, borçlanmaların çok taraflı yatırım ve kalkınma bankaları ile yabancı devlet kuruluşlarından doğrudan veya İller Bankası aracılığıyla yapılması şartı ile İBB Başkanına yetki verilmesinin uygun olduğu belirtildi.

Meclis, oy birliğiyle dış borçlanma tekliflerine onay verdi.

Mecliste ayrıca Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesinde kullanılacak 272 adet metro aracı temini ve işletmeye alma işi için 300 milyon euro sigorta primi tutarındaki borç talebi ise oy birliğiyle tekrar komisyona havale edildi.

İBB’nin ücretsiz süt ve Anne Kart uygulaması Sayıştay'a takıldı

 

İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildi

 

İBB Meclisinden 150 milyon euro borçlanmaya onay

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)