BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiHisarcıklıoğlu: Firmalarımız kredi alamıyor, faizler çok yüksek----

Hisarcıklıoğlu: Firmalarımız kredi alamıyor, faizler çok yüksek

Hisarcıklıoğlu: Firmalarımız kredi alamıyor, faizler çok yüksek
10 Ağustos 2022 - 17:06 www.finansgundem.com

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, "Firmalarımız bankalardan talep ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulandığı görülüyor" dedi.

Kamu bankaları genel müdürlerinin finansmana erişim konusunu ele almak üzere reel sektör temsilcileri ile bir araya geldiği toplantı başladı.

Buradan konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, “Firmalarımız bankalardan talep ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulandığı görülüyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu, “İşletme sermayesi kredileri, özellikle KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için kritik hale gelmiştir. En büyük sıkıntıyı finansa en çok duyarlı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz yaşamıştır” diye konuştu.

TBB Başkanı: Siz kaybediyorsunuz, hiçbir anlamı yok

Finansmana Erişim İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda başladı.

TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ise, şöyle dedi:

“Banka olarak da tüm bankacılık sektörü adına da şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Sizin kaybettiğiniz benim kazandığım bir ortamın bana bir menfaati yok. Benim bilançom iyi, benim karım iyi ama siz kaybediyorsunuz, hiçbir anlamı yok. Siz kazandıkça ben kazanabilirim. Sizin bilançolarınız iyi oldukça benim bilançom iyi olabilir. Reel sektör ve finansa sektörü işbirliği içinde, dayanışma içinde olmak zorunda.”

Hisarcıklıoğlu: Finansmana erişim ülke ekonomisi için kritik önemde

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan bankalara 'destek' çağrısı

 

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Esnaf11 Ağustos 2022 11:57

    Parası olanlara  verdiğiniz Kgf Kredilerini geri çağırın bakalım neler oluyor?Kaç kişi altınlarını ve dövizlerini yada gayrimenkullerini satacak?

  • Suat10 Ağustos 2022 22:52

    Kgf den aldığınız krediler ne oldu sayın Hisarcıklıoğlu döviz altın gayrimenkul hemde uygun faizli 7.5 baba ogula vermez !!!

  • Başkan10 Ağustos 2022 22:43

    TOBB bank I kurup düşük faizli kredi vermenin zamanı çoktan geldi geçti Başkan