BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGoldman Sachs’ın kırmızı çizgisi aşı----

Goldman Sachs’ın kırmızı çizgisi aşı

Goldman Sachs’ın kırmızı çizgisi aşı
30 Temmuz 2021 - 15:47 www.finansgundem.com

Goldman Sachs çalışanlarının aşılanmasıyla ilgili kırmızı çizgisini çekti. Aşı bilgilerini paylaşmayan çalışanlar ise binaya alınmayacak.

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Korona virüsün delta varyantı yayılmaya devam ederken tüm gözler Wall Street’e çevrildi. Bankaların çalışanlarından aşı bilgilerini istediğine yönelik konuşmalar yapılırken Goldman Sachs kırmızı çizgisini çizdi. Yatırım bankası aşı bilgilerini paylaşmayan çalışanların ofis binasına girmek için kullandığı kimlik kartlarını iptal edecek. Goldman Sachs çalışanları şirkete aşı durumlarını bildirmek zorunda. 10 Haziran tarihinde başlayan uygulamada aşı durumlarını paylaşmayan çalışanlar, bazı sorunlarla karşılaşacak.

Şirket sözcüsü CNN’e yaptığı açıklamada, “eğer aşı durumunuzu Goldman’a bildirmezseniz, kimlik kartınız binaya girişlerde çalışmayacak” dedi. Açıklamasının devamında, “şirkete girişler, aşı durumunuzu bildirip bildirmemenize bağlı” ifadesini kullandı. Aşı olmayan çalışanların Goldman Sachs ofislerinde korona virüs testi yaptırması ve bu testin düzenli olarak tekrarlanması gerekecek. Testi pozitif çıkan çalışanların acilen binayı terk etmesi istenecek.

Diğer bankaların ofise dönüş politikaları

Morgan Stanley aşı olmamış çalışan ve müşterilerin New York’ta bulunan merkez ofisine girişlerini yasakladı. Binadaki tüm çalışanların 1 Temmuz tarihinde aşı bilgilerini paylaması istendi. Deutsche Bank’ta ise aşı olan ve bu bilgiyi şirketle paylaşan çalışanlar için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Aşı olmayan ve aşı durumlarını şirketle paylaşmayan çalışanların ise semptomları ve seyahatleri konusundaki soruları yanıtlaması gerekecek.

Bu çalışanlar aynı zamanda maske takmak zorunda ve haftada birkaç kez korona virüs testi yaptırmak durumunda kalacak. Citibank çalışanları da aşılarını yaptırdıkları takdirde aşı kartlarını şirkete bildirecek. Aşı yaptırmayan çalışanların da hızlı test sistemiyle haftada üç kez test yapması gerekecek. Testin yapılmasının ardından çalışanların sonuçlarını bir mobil uygulamaya yüklemesi gerekiyor. Bank of America aşı politikalarının nasıl uygulanacağı konusunda detay vermedi.

Şirket sözcüsü, “aşı statüsünü paylaşan çalışanları ofise çağırıyoruz” dedi. Açıklamasının devamında, “ofislere dönüşlerde aşı olanlara öncelik veriyoruz” ifadesini kullandı. Wells Fargo da ofislerde sağlık ve güvenliğe daha fazla odaklanabilmek için çalışanlarının aşı durumları hakkında bilgi topladığını söyledi. finansgundem.com'un derlediği bilgilere göre Jefferies de yalnızca aşı olan çalışanlarını ofise çağırıyor. Aynı zamanda çalışanların aşı olmasının ardından, aşının tam etkinliğe ulaşması için bir süre geçmesi bekleniyor.

Wall Street’in ofise dönüş ısrarı

Aylar boyunca Wall Street çalışanlarının ofise dönmesi için ısrarcı davrandı. Morgan Stanley CEO’su James Gorman ve Bank of America CEO’su Brian Moynihan çalışanlarının yakın tarihte ofise dönmesi için kararlı olduğunu söyledi. Ancak delta varyantının yayılımı durumları değiştirebilir. Gorman daha önce ofise dönüş konusundaki kararlılığını, çalışanların ofise dönmek istememesi halinde “daha farklı bir konuşmayla” karşılaşacaklarını ifade ederek açıklamıştı.

Moynihan ise yakın zamanda, “görüşümüz aşılanan tüm ekip arkadaşlarımızın ofise döneceği yönünde” dedi. Ofise dönüşteki aceleci tutumun nedenlerinden bir tanesi de iş kültürüne yönelik endişeler. Zoom toplantıları yüz yüze yapılan toplantıların ve eğitimlerin yerini tutmuyor. Diğer endişeler ise siber güvenlik ve risk yönetimi alanlarına odaklanıyor.

IMF'in gözü kripto paralarda

 

İsrail'de üçüncü doz aşı kampanyası

 

Ünlü yatırım bankasının karında rekor düşüş

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)