BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGaranti BBVA, yedinci kez 'Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde----

Garanti BBVA, yedinci kez 'Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde

Garanti BBVA, yedinci kez 'Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde
25 Mart 2022 - 11:30 www.finansgundem.com

Sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerine ve iş stratejisine entegre eden Garanti BBVA, 2015’ten beri yer aldığı Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki başarısını bir kez daha tekrarladı.

Garanti BBVA, üst üste 7. kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin (DJSI) Gelişmekte olan Piyasalar kategorisinde (DJSI – Dow Jones Sustainability Index Emerging Markets) yer alan Türkiye’den tek şirket oldu. Sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerine ve iş stratejisine entegre eden Garanti BBVA, 2015’ten beri yer aldığı Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki başarısını bir kez daha tekrarladı.

Kurumsal firmaların dünya çapında sürdürülebilirlik performanslarını değerlendiren en saygın platformlardan biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi; uluslararası yatırımcıların baz aldıkları önemli bir gösterge özelliğini taşıyor. DJSI’nin detaylı analiz sürecinde şirketler; iş etiği, yönetişim, finansman faaliyetleri ve Banka içinde çevresel ve sosyal performans, risk yönetimi, iklim değişikliği önlemleri, şeffaflık, tedarik zinciri, insan ve çalışan hakları gibi konularda puanlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Garanti BBVA olarak, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliğiyle mücadele için yaptığımız çalışmalarla 15 yıldan uzun süredir sektörümüze öncülük ediyoruz. İklim değişikliğiyle mücadele için son iki yıldır çok önemli adımlar attık. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den kömür çıkış taahhüdü veren ilk banka olarak, kömür santralleri ve madenleriyle ilgili yeni yatırımları finanse etmeyeceğimizi beyan ettik. Paris Anlaşması hedeflerini gözeterek net sıfır hedefleri ile uyumlu bankacılık yolunda sektörümüz adına çok daha büyük bir taahhütte bulunup Birleşmiş Milletler Net Sıfır Bankacılık Birliği’ne katıldık. Böylece portföyümüzün en geç 2050 yılına kadar net sıfır hedefleri ile uyumlu olması doğrultusunda stratejiler geliştirmek üzere harekete geçtik. Dünyamıza iyi bakmak için daha sürdürülebilir bir dünya yaratmamız gerektiğinin altını her fırsatta çizerken DJSI’nde üst üste 7. kez yer almak bizi mutlu ediyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda 15 yıldan uzun süredir devam eden çalışmalarımızla Türkiye bankacılık sektörünü temsilen bu endekste Türkiye’den tek banka olarak yer almamızın da gururunu yaşıyoruz. Şeffaf ve sürdürülebilir iş yapış anlayışımızın uluslararası arenanın en saygın endeksleri arasında yer alan DJSI tarafından da takdir görmesi, paydaşlarımız ile kurduğumuz güçlü ilişki adına bizler için büyük önem teşkil ediyor. Sürdürülebilir finans alanındaki ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimize verdiğimiz destek ve danışmanlığın yanı sıra, kendimize koyduğumuz iddialı hedefleri daha da ileri taşıyarak sürdürülebilirliğe her yönden katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Garanti BBVA Tedarikçi Portalı ile tüm tedarikçilerini dijital dünyanın kolaylıklarıyla buluşturuyor

Garanti BBVA, 'SWIFT Gelen Takip Raporu' hizmetini İnternet Bankacılığı'ndan sunmaya başladı

Garanti BBVA, bir kez daha “Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” oldu

Garanti BBVA Çevreci Bonus Kart artık geri dönüştürülebilir plastikten üretiliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)