BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiErtem: OVP'den de önce bir reforma ihtiyaç var----

Ertem: OVP'den de önce bir reforma ihtiyaç var

Ertem: OVP'den de önce bir reforma ihtiyaç var
31 Ağustos 2018 - 10:46 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, "Belki OVP’den de önce bir reform programı ihtiyacı açıktır" dedi

Milliyet Gazetesi'nde yer alan köşe yazısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, "Türkiye, yalnız siyaseten değil, finansal ve ekonomik olarak da çok keskin bir yol ayrımında bulunuyor. Bunu kabul etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Ertem, "Daha fazla dışa açıklık ve şeffaflık, ekonomide bütün oyuncuların katılımcı olduğu bir kazan-kazan açıklığı, yatırım ortamının daha da iyileştirilmesi, kurumlarımızın bağımsızlığı gibi konularda çok hızlı, belki OVP’den de önce bir reform programı ihtiyacı açıktır" dedi.  

"Para ve maliye politikalarında, mali sistemin ve bankacılık sisteminin yapılanmasında, sermaye piyasalarının yeniden inşasında, 24 Haziran öncesi siyasi sisteminin getirdiği bürokratik engelleri Türkiye tam anlamıyla aşamamıştır" ifadelerini kullanan Ertem, kamu maliyesinde ve bütçe tarafında yapılacak reformlar ve para ve maliye politikalarını hızla uyumlaştıracak adımlar ve bu bağlamda vergi gelirlerini artırarak bütçeyi güçlendirecek reformların hem vergi adaletini sağlayacağını hem de üretime destek vereceğini söyledi.

Ertem, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi, Türkiye’nin alternatifsiz olmadığını herkes görecek. Türkiye, bu yeni dönemde tercihlerini, alternatiflerini ve temel politikasını geçmişte yaşanılanlara bakarak da belirleyecek" ifadelerini kaleme aldı.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Misafir31 Ağustos 2018 10:54

    Uzun süredir ilk defa bazı şeyleri yazmaya başlamış. İyi başlayıp sonu garip olmuş ama başlangıç olarak olumlu dönüşü