BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkErdoğan: Dijitalleşmeye en hızlı ayak uyduran sektör bankacılık----

Erdoğan: Dijitalleşmeye en hızlı ayak uyduran sektör bankacılık

Erdoğan: Dijitalleşmeye en hızlı ayak uyduran sektör bankacılık
26 Mart 2021 - 10:50 www.finansgundem.com

Yapı Kredi'nin podcast kanalında Geleceği Konuşalım’da Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan ile dijital bankacılık trendleri ele alındı.

Yapı Kredi'nin pek çok sektör ve alanın gittiği yöne dair ipuçları sunan, sektörün ileri gelen uzmanlarını dinleyiciler ile buluşturan podcast kanalında bu kez dijital bankacılık üzerine konuşuldu. Cüneyt Toros moderatörlüğünde gerçekleşen programda, Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan ile dijital bankacılık trendleri ele alındı.

Dijitalleşmeye en hızlı ayak uyduran sektör bankacılık

Bankacılık sektörünün teknoloji ile iç içe olmak zorunda olduğunu vurgulayan Cahit Erdoğan, “Verdiğimiz bütün hizmetler teknoloji üzerinden sunuluyor. Kimlik doğrulamadan, finansal bilgilerin gizliliğine kadar işin doğası gereği yapılması gereken her işlem teknoloji tabanlı. Bankacılık hizmetleri de sürekli elimizin altında olan teknolojiler tarafından sunulmak zorunda. Finansal kurumların tamamı olarak 7/24 bir şekilde online tüketicilerin ihtiyaç duyduğu anda parmaklarının ucunda olmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Yapı Kredi, kadın çalışan oranında "sektör lideri"

Açık bankacılığın yaratacağı etki büyük olacak

Açık bankacılık hakkında da bilgiler veren Erdoğan, “Açık bankacılığı, müşterinin hangi kanaldan hizmet alacağını müşterinin kendisinin belirlemesi olarak tanımlayabiliriz. Açık bankacılık, üçüncü partiler tarafından hizmetimizi kullanabilme ve erişebilme noktasında bulunuyor. İlk etapta hesap bilgisi görüntüleme olarak düşünülebilir. İkinci olarak ise ödeme hizmeti başlatabilme bu alana giriyor. Tüketiciler bizim bankamız üzerinden diğer bankalardaki hesaplarını görüntüleme imkânına sahip olacak. Ödeme başlatabilme noktasında ise bir para transferi veya ödemeyi tetikleme imkânına erişebilecek. Sektör içindeki bütün kurumlar da bu hizmeti sunmak zorunda olacak. Açılım ve yaratacağı etki büyük olmakla birlikte; adım adım varılması gereken noktalar için hem kurumlar hem regülasyonlar hem de müşteriler tarafında belirli süreçlerin geçmesi gerekiyor” dedi.

Yapı Kredi’nin sınırları kaldıran teknolojileri dünya çapında tescillendi!

Zahmetsiz tasarımlar ön plana çıkacak

Müşterinin tercihi, davranışları ve değişen alışkanlıkların geleceği şekillendireceğini söyleyen Erdoğan, “Müşterinin tercih ve davranışlarını şekillendirme konusunda güven unsuru hala çok kuvvetli bir faktör. Kolay kullanım ve erişim ikinci önemli belirleyici faktör olacak. Üçüncü olarak en avantajlı imkânları sunma yeteneği müşterilerin tercihlerini şekillendirecek. Bu hizmetler sunulurken “müşterilerin hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz” noktasına adım adım gideceğiz. Açık bankacılık sonrasında ortaya çıkacak hizmetlerde zahmetsiz tasarımlar ön plana çıkacaktır. Finansal hizmetler, müşterilerin istediği işlemi tek noktadan sağlayabileceği bir dönüşüme doğru gidiyor” şeklinde konuştu.

Yapı Kredi Play ve Red Bull iş birliği

En yeni teknolojileri hizmetlerimizle birleştiriyoruz

En yeni ve en güvenilir teknolojiyi kendi hizmetleriyle bütünleştirip müşterilerin kullanımına sunma konusunda öncü bir kurum olduklarını vurgulayan Erdoğan, “Biyometri’den Göz ID’ye, yeniliklerden arka plandaki yapay zeka algoritmalarına kadar yeni teknolojileri hizmetlerimizle birleştiren bir kurumuz. Dijital servislerin, önümüzdeki dönemde devreye girecek açık bankacılık ve uzaktan müşteri kazanımı gibi yeniliklerini müşterilerimizle buluşturmak, sağlıklı ve güvenli bir şekilde işlemlerini yapabilmelerini sağlamak en büyük gayemiz. Bugün Yapı Kredi olarak 70’in üzerinde açık bankacılık hizmetine kendimizi hazırladığımız API’larımız var. Önümüzdeki dönemlerde banka olarak sadece kendi kanallarımızdan değil, işin regülasyonları doğrultusunda farklı üçüncü partiler üzerinden ya da bizim başka üçüncü parti hizmetlerinde yer alabileceğimiz finansal hizmetler yelpazesini kullanıcılarımıza açmayı planlıyoruz” dedi.

Pek çok sektör ve alanda, dünyada, Türkiye’de yaşanan gelişmeler hakkında seçkiler sunan “Geleceği Konuşalım” podcast kanalı; Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts platformlarından dinlenebiliyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)