BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDSÖ'den KOVID-19 varyantına 'gözlem altındaki varyant' statüsü----

DSÖ'den KOVID-19 varyantına 'gözlem altındaki varyant' statüsü

DSÖ'den KOVID-19 varyantına 'gözlem altındaki varyant' statüsü
18 Ağustos 2023 - 01:13 www.finansgundem.com

DSÖ, COVID-19'un "BA.2.86" varyantının statüsünü "gözlem altındaki varyant" değiştirdi. DSÖ yaptığı açıklamada 'daha fazlasını öğrendikçe ülkeleri ve halkı' bilgilendireceklerini ifade etti

Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19'un "BA.2.86" varyantının statüsünü, taşıdığı çok sayıdaki mutasyon nedeniyle "gözlem altındaki varyant" olarak güncelledi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVID-19'un "BA.2.86" varyantına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

''GÖZLEM ALTINDAKİ VARYANT''

Açıklamada, "DSÖ, taşıdığı çok sayıda mutasyon nedeniyle bugün COVID-19'un BA.2.86 varyantını 'gözlem altındaki varyant' olarak belirledi. Şimdiye kadar, birkaç ülkeden varyantın yalnızca birkaç örneği rapor edildi." ifadeleri yer aldı.

Bu varyantı ve yayılma boyutunu anlamak için daha fazla veriye ihtiyaç olduğu ancak mutasyonların sayısının dikkat çekici olduğu kaydedilen açıklamada, "DSÖ, daha fazlasını öğrendikçe ülkeleri ve halkı güncelleyecek." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, DSÖ'nün şu anda 3 "izlenmesi gereken" ve 7 "gözlem altındaki" COVID-19 varyantını takip ettiği de belirtildi.

COVID-19'un yayılmaya ve mutasyona uğramaya devam ettiği hatırlatılan açıklamada, DSÖ'nün COVID-19'un daha iyi takibi ve raporlanması için ülkelere yaptığı çağrısı tekrarlandı.

ERİS, HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

DSÖ, 9 Ağustos'ta Eris varyantına ilişkin bir rapor yayımlamıştı.

Rapora göre, önceden "gözlem altındaki varyant" olan ve statüsü "izlenmesi gereken varyant" olarak değiştirilen Eris'in yaygınlığında istikrarlı bir artış olduğu belirtilmiş, 7 Ağustos itibarıyla 51 ülkeden 7 binin üzerinde numune paylaşılmıştı.

Mevcut kanıtlara dayanarak Eris'in oluşturduğu halk sağlığı riski, diğer mevcut COVID-19 varyantlarının riskine benzer şekilde "küresel düzeyde düşük" olarak değerlendirilmişti.

Eris'in, özelliklerine bağlı olarak küresel olarak yayılabileceği ve vakalarda artışa neden olabileceği de kaydedilmişti.

Uzman isimden sonbahar için 'Eris' uyarısı!

 

Eris varyantı ile ilgili endişe yaratan açıklama: Bu 4 belirtiye dikkat!

 

Covid 19'un yeni varyantları BA.4 ve BA.5 daha dirençli olabilir

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)