BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDavutoğlu: Rakibiz ama düşman değiliz----

Davutoğlu: Rakibiz ama düşman değiliz

Davutoğlu: Rakibiz ama düşman değiliz
26 Ekim 2015 - 00:51 www.finansgundem.com

Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar: Herkesin ortak kader bilinciyle davranması gereken günlerdeyiz. Rakibiz birbirimizin düşmanı değiliz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, TVNET'teki canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bazı çevrelerin, ülkede panik havası oluşturmak için özel çaba harcadığını ifade eden Davutoğlu, "Bazı çevreler, tam da teröristlerin istediği şekilde bir panik havası oluşması için özel çaba sarf ediyorlar. Fuat Avni denilen tweet hesabı, benim Şanlıurfa ve Kayseri mitinglerinde terör saldırısı olacağı propagandası yaptı ve birtakım çevreler, bu iki şehirde 'Aman terör olacak' diye korkutmaya çalıştı. Halk korkmadı hamdolsun" dedi.

TAHRİKKAR HABERLER

AK Parti'nin İstanbul mitingine ilişkin de çeşitli spekülasyonlar yapılmak istendiğine işaret eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"İstanbul'da bir partinin il başkanı, spekülatif tahrikkar bir haberle, burada saldırı olacağı gibi bir haber yayıyor. Hatta 'hastaneler boşaldı, terör saldırısı olacak, oraya taşınacak hastalar'. Meclis'te grubu bulunan bir partinin il başkanı. MHP'nin il başkanı. Teröre karşı mücadele ettiğini veya karşı olduğunu iddia eden bir partinin, tam da teröristlerin istediği bir ortamın oluşması için kara propaganda yapıyor."

RAKİBİZ AMA BİRBİRİMİZİN DÜŞMANI DEĞİLİZ

Ülkenin istikrarının tüm siyasi tartışmaların önünde olduğunu bildiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Herkesin ortak kader bilinciyle davranması gereken günlerdeyiz. Siyasi rakibiz ama birbirimizin düşmanı değiliz. Siyasi rakibiz ama ülkenin istikrarı, huzuru hepimize lazım. Öyle bir hava estiriliyor ki; (AK Parti zarar görsün, ülkede istikrarsızlık olsun, AK Parti'nin oyu düşsün de sonra ne olursa olsun)."

"Onları bir araya getiren, negatif misyonla AK Parti'den kurtulmak"

Davutoğlu, bazı grupların, AK Parti'den kurtulma amacıyla bir araya geldiğini belirterek, "Öyle bir tabloyla karşı karşıyayız ki; bazı siyasi partiler, terör çevreleri, paralel, ne derseniz deyin, Türkiye için ne istediklerini söylemiyorlar, ne istemediklerini söylüyorlar. O da AK Parti... Onları bir araya getiren husus, pozitif bir mutabakatla Türkiye'yi birlikte 'şöyle bir vizyona taşıyalım' diye bir husus değil, negatif bir misyonla AK Parti'den kurtulmak" diye konuştu.

"Kimin yaptığı önemli değil"

Çözüm Süreci'ni eleştiren "Paralel Yapı"nın, HDP'yi destekler hale geldiğine dikkati çeken Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah aşkına, Çözüm Sürecini en sert şekilde eleştiren 'Paralel Yapı', şimdi bir anda HDP ile nasıl el ele geldi? Nasıl Anadolu'da, Şanlıurfa'da, Kayseri'de her yerde 'HDP'ye oy verin' diye kampanya yapıyorlar. Bu akıl alacak bir şey mi? Hz. Peygamber'e Diyarbakır'da yapılan hakareti görüyorlar. Danimarkalı bir karikatürcü bunu yaptığında, Diyarbakır halkı Danimarka'yı telin etmişti. Diyarbakır halkına sesleniyorum, kimin yaptığı önemli değil ki Hz. Peygamber'e hakaret önemli. Diyarbakırlı kardeşim eminim bunu değerlendirecektir."

Davutoğlu, "Türkiye'de her türlü aykırı fikir tartışılabilir, her türlü aykırı fikir gündeme gelebilir, her türlü aykırı fikir için dahi parti kurulabilir. Biz bunlarla uğraşırız, demokratik mücadele içinde onlarla mücadelemizi sürdürürüz, siyasi mücadelemizi. Hukuki olarak suç teşkil eden bir husus varsa da demokratik hukuk devleti kuralları içinde bunun gereği yapılır" dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)