BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiBernanke İstanbul'a gelecek----

Bernanke İstanbul'a gelecek

Bernanke İstanbul'a gelecek
14 Mart 2014 - 04:15 www.finansgundem.com

2008 krizinden çıkmak için piyasaları paraya boğan Fed eski başkanı Ben Bernanke 300 bin dolar karşılığında konuşmak üzere eylülde Türkiye’ye geliyor

Başta ABD ekonomisi olmak üzere tüm dünyayı etkileyen 2008 krizi sürecinde, musluğun başında oturarak  tüm dünyayı paraya boğan ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Ben Bernanke, eylülde Türkiye’ye geliyor. Hürriyet'in haberine göre 25-28 Eylül’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek FX World İstanbul Konferansı kapsamında bir konuşma yapması planlanan Bernanke’nin bu konuşma için 300 bin dolar ücret alacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz şubat ayında koltuğunu Janet Yellen’e devreden Bernanke’nin yapacağı konuşmayı sadece FX World İstanbul Konferansı’nın 1000 Euro karşılığı ‘platin katılımcı’ları dinleyebilecek. Bölge ülkelerden de katılımın sağlanacağı etkinliğin toplam bütçesinin ise, 1 milyon Euro olduğu kaydedildi.

"ONU DİNLEMEK İÇİN BİN EURO VERİLİR"

VIP Turizm ve uluslararası Meta Trader’ın Türkiye ofisi MetaTürk tarafından, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği’nin (TSPAKB) desteğiyle gerçekleştirilecek konferansta konuşmacı olarak yer alması için Bernanke’ye teklif götürüldüğü ve kendisinin prensip olarak Türkiye’ye gelmeyi kabul ettiği kaydedildi. VIP Turizm’in sahibi Ceylan Pirinççoğlu’nun da bu hafta ABD’ye gittiği, Bernanke ve ekibi ile detayları konuşmak üzere biraraya geleceği öğrenildi. Konferansa katılım konusunda ilginin yoğun olduğu ancak Bernanke’nin istediği ücretin çok yüksek olduğu konuşuluyor. Kimi sektör temsilcileri ise 300 bin dolarlık ücreti çok yüksek bulsa da, Bernanke’yi dinlemek üzere 1000 Euro vermeye hazır olduğunu söylüyor.

ABU DABİ'DE 250 BİN DOLARA KONUŞTU

2013’teki gelirinin 199 bin 700 dolar olduğu belirtilen Ben Bernanke’nin geçen hafta Abu Dabi’de bir konferansa konuşmacı olarak katıldığı ve 40 dakikalık konuşma için 250 bin dolar ücret aldığı yazıldı.

KÜREYİ KURTARAN ASLAN 

Fed’in 8 yıl başkanlığını yapan Ben Bernanke, görevinin son dönemlerinde uluslararası piyasalarda ‘Merkez bankalarının Buda’sı olarak adlandırılmıştı. ‘Küreyi kurtaran aslan’ olarak da anılan Bernanke, Brooking Enstitüsü’ndeki görevinin yanı sıra  Fed’de geçirdiği 8 yılı anlatan bir anı kitabı üzerinde çalışıyor.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)