BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
AKBNK 0,00 0,00 0,00
ALBRK 0,00 0,00 0,00
GARAN 0,00 0,00 0,00
HALKB 0,00 0,00 0,00
ICBCT 0,00 0,00 0,00
ISCTR 0,00 0,00 0,00
SKBNK 0,00 0,00 0,00
TSKB 0,00 0,00 0,00
VAKBN 0,00 0,00 0,00
YKBNK 0,00 0,00 0,00

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBabacan Varlık Fonu'nun derhal kapatılmasını istedi----

Babacan Varlık Fonu'nun derhal kapatılmasını istedi

Babacan Varlık Fonu'nun derhal kapatılmasını istedi
30 Kasım 2020 - 07:49 www.finansgundem.com

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Kütahya'daki il kongresinde cumhurbaşkanlığı sistemi ve Varlık Fonunu eleştirilerdi. "Varlık Fonu derhal kapatılsın" diyen Babacan, kapatılmazsa göreve geldiklerinde kendilerinin kapatacağını söylediDEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kütahya’da partisinin 1. Olağan İl Kongresinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Kemal Atlan'ın Sözcü'de yer alan haberine göre Babacan konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek, “Bu sistemin adını ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ koydular. Ancak bu sistemde olması beklenen bir cumhurbaşkanlığı makamı ve cumhurbaşkanı yok. Şu an o koltuktaki kişi, parti genel başkanlığı, belediye başkanlığı, hatta genel müdürlük, daire başkanlığı gibi konularla uğraşıyor ama öngörüldüğü gibi bir cumhurbaşkanlığı yapmıyor. Bu sistemle birlikte Sayın Erdoğan her şey oldu ama Türkiye'nin ihtiyacı olan bir cumhurbaşkanı olamadı” dedi.

“VARLIK FONUNU KAPATIN”

Haberde, Babacan'ın Varlık Fonu’nun derhal kapatılması gerektiğini, kapatılmaması durumunda yarın kendilerinin gelip kapatacaklarını söylediği ifade edildi. Babacan, “Ne olduğu bilinmeyen, şeffaf olmayan, her türlü denetimden uzak olan bu kara delikler vatandaşımızı sadece fakirleştirir. Buna bir son vermek lazım” ifadelerini kullandı.

“MİLLİYETÇİLİK, EKMEK PARASINA MAHKUM ETMEK DEĞİL”

Gerçek milliyetçiliğin milleti ekmek parasına mahkûm etmek olmadığını belirten Babacan, “Durmaksızın ‘yerli ve milli’ diyorlar. Yaptıkları her hatayı ‘milliyetçilik’ örtüsü ile kamufle etmeye çalışıyorlar. Hayır, sizin hatalarınız yerlilik değil, millilik değil, milliyetçilik hiç değil. Gerçek milliyetçilik, bu ülkede yaşayan herkesin başını dik tutabilmesini sağlamaktır. Gerçek milliyetçilik, vatandaşlarımızın, çocuklarının geleceğinden kaygı duymadan başlarını yastığa koymasını sağlamaktır. Gerçek milliyetçilik, bu milleti ekmek parasına mahkum etmek değildir” şeklinde konuştu.

“İŞSİZLİK REKOR SEVİYEDE”

Babacan, şu anda işsizliğin tarihi rekor seviyeyede olduğunu belirterek şunları söyledi:

* Ülkemizde beyan edilen ücretlerin yüzde 42'si asgari ücret iken yüzde 82'si ise asgari ücretin iki katından az. Çalışanların yaklaşık yüzde 80'i, ayda 5 bin liranın altında bir gelirle ailesini geçindirmek zorunda. Hükûmetin zenginleşmeden, refahtan anladığı üç beş tane zengin türetmek. Onlar zenginleşirken bu halk fakirleşti. Onlar zenginleşirken bu halk sosyal yardımlara muhtaç hale geldi.

* Şu anda işsizlik tarihi rekor seviyeyede. Neyi teslim ettiysek batırdılar. Ama değerli arkadaşlar, biz işsizliği düşürdük, yine düşürürüz. İş bulamamak gençlerimizin kabahati de değildir. Kaderi de değildir. Öncelikle yatırımlar için güven ortamını sağlayacağız. Güvenin olmadığı yerde yatırım olmaz.

* Bizim geleneğimizde, değerlerimizde güvenin pek çok ölçüsü vardır ama en önemli üçünü hemen sayalım: Birincisi, konuşunca doğruyu söyleyeceksiniz. İkincisi, söz verince yapacaksınız. Üçüncüsü, size bir şey emanet edildiği zaman o emaneti gözünüz gibi koruyacaksınız, emanete ihanet etmeyeceksiniz.

* Mevcut hükûmette bunların hiçbirisi kalmadı arkadaşlar. Yatırımcıya güven veremiyorlar, gençlerimize güven veremiyorlar, işsizlik yükseliyor. Gençlerimizin hayalleri olduğunu, parlak fikirleri olduğunu biliyorum. Ama bu fikirleri gerçekleştirebilmeleri için özgürlük ortamı şart. Gençlerin hayallerine vurulan prangaları teker teker söküp atacağız. Genç girişimcilerimizin önünü açacağız. Yenilikçi fikirlerinin yanında olacağız. Gençlerimizi aktif iş gücü programlarından daha fazla yararlandırarak niteliklerini ve becerilerini arttıracağız.

“BU MİLLETİ FAKİRLEŞTİRDİLER, EKMEĞE MUHTAÇ ETTİLER”

Milleti fakirleştirip ekmeğe muhtaç ettiklerini sözlerine ekleyen Babacan, “Büyük ortağın partisine mensup bir vekil kalkmış “Kriz yok, iş beğenmiyorlar” diyor. Bu milleti fakirleştirdiler, ekmek parasına muhtaç ettiler, bir de kalkıp vatandaşı suçluyorlar. Bunun nedeni toplumdan kopmaları. Halkla kaynaşamıyorlar. Sokaklara çıkıp bir dolaşın. Ama öyle “Eve ekmek götüremiyorum“ diyene, “Al keyif çayı iç“ demeyin. Halkımızı dinleyin de öğrenin. Etraflarındaki yandaşlardan ve konvoylar dolusu arabadan dolayı halkı göremiyorlar” dedi.

Babacan: Varlık Fonu'na karşı çıktım

 

Babacan: Acı reçeteye razı olmayacağız

 

Ali Babacan: Herkes en az bir kere mağdur oldu

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Alperen Nokta30 Kasım 2020 17:14

  Sayın BABACAN İçinizde elbette bir lider olacaktı oda sayın devlet başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'A nasip oldu artık sizler bir siyasi hayatınız boyunca aynı topluluk bir devri öylece anlatmanız inanın bir- Nizamul-Mulk, bir Köprülü Ve dahi devlet başkanlarindan daha cok saygı duyulacaktiniz. Şurada SAYIN BAHCELİYİ anmadan geçmek VİCDANSİZLİK olur. vicdanen sorulsa diyebilirim ki Sayın Devlet başkanı mız Recep Tayyip ERDOĞAN'I n önüne geçti. Lakin ne sayın Bahçeli ne de halk bu yorumu yapmaz. Yapamaz zaten öyle de olmalı. Fakat bugüne değin geçirdiği merhaleleri iyi ve tarafsizca düşünülürse kefen koltukta uzun bir mücadelenin sonucunda devlet başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN olmuştur. Bu meydana tek başına çıkmıştır. Millette ona sahiplenmistir. İç ve Dış mihraklar hayatı pahasına ölümüne takibindeler. Ama o yine de dimdik ayakta KORKUSUZCA yeniden Şahlanış in öncülüğünü ve örnek oluşunun liderliğinin doğası gereğini yapıyor. Tek devlet tek millet tek bayrak tek vatan. Selâm ve dua ile.

 • doğa30 Kasım 2020 11:45

  ali babacan 15 temmuz gecesi neredeydin önce sen bunun hesabını ver darbenin planlandığı ülkede yani amerikada olduğunu kendin ntv de açıkladın sen kimin uzantısısın bu ülkenin vatandaşı biliyor sen cumhurbaşkanımızın tırnağı olamazsın zavallısın seni zavalli yapan şey ise küreselcilerin arkasına saklanarak ateş etmen hazineye doldurduğun fetocülerle aklın sıra operasyon çekiyorsun bu millet seni nererye konumlandıracağını biliyor

 • Bilder30 Kasım 2020 10:01

  Senden ne lider olur nede siyasetçi.Keşke görev borcunu birilerine ödemek için parti kurmasaydın.

 • Hacı mehmet savaş30 Kasım 2020 08:11

  Göreve geldiklerinde... sesli güldüm