BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkYapı Kredi'de üst düzey atamalar----

Yapı Kredi'de üst düzey atamalar

Yapı Kredi'de üst düzey atamalar
17 Mayıs 2024 - 18:57 www.finansgundem.com

Yapı Kredi'de Mehmet Erkan Akbulut Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevine, E. Kürşad Keteci ise Strateji Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanacak

Yapı Kredi, üst yönetim kadrosunda gerçekleştirdiği yeni atamaları duyurdu.

Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul, 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla emekli olarak ayrılacak. Yerine, 2 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla, Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Erkan Akbulut atanacak.

Bankanın üst yönetim kadrosunda Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Grup Direktörü olarak görev yapan E. Kürşad Keteci ise resmi onayları takiben Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak atanacak.

Yeni atamalar hakkında değerlendirmede bulunan Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, şöyle konuştu:

“Bankamızda uzun yıllar başarıyla görev yapan Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Kaan Şakul, emekli olarak aramızdan ayrılıyor. Kendisine bugüne kadar ortaya koyduğu özverili ve başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Yeni görevlerine atanan Mehmet Erkan Akbulut ve E. Kürşad Keteci’nin ise Yapı Kredi'nin vizyonunu daha ileriye taşıyacağına ve gelecekteki başarılarımıza önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, bu değişikliklerin Bankamız ve yöneticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Mehmet Erkan Akbulut kimdir?

Mehmet Erkan Akbulut, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1990 yılında Yapı Kredi’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Akbulut, müfettişlik kariyerinin devamında sırasıyla Krediler Yönetimi’nde Birim Yönetmeni, Kurumsal Bankacılık Yönetimi ve Ticari Bankacılık Yönetimlerinde Direktörlük görevlerinde bulundu. Akbulut, 2009-2013 arasında Yapı Kredi Azerbaycan’da Krediler ve Risk Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Yapı Kredi’ye dönüşünde 2013 - 2018 döneminde Kurumsal ve Ticari Krediler İzleme ve Tasfiye Direktörlüğü ve Grup Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2018-2020 arasında Kurumsal ve Ticari Kredi Tahsis Grup Direktörü olarak çalıştı. Ağustos 2020’den Ağustos 2021’e kadar Tahsilat ve Tasfiye Yönetim Başkanı olarak görev yaptı. 2021 Ağustos’tan bu yana Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Akbulut, 2 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürecek.

E. Kürşad Keteci kimdir? 

E. Kürşad Keteci, 2002 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2002-2006  yılları arasında Ernst & Young şirketinde Denetim Yöneticisi olarak görev yapan Keteci, 2006-2012 yılları arasında Bank Pozitif’te Finansal Planlama ve Kontrol Yöneticiliği görevini yürüttü. 2012 yılında Yapı Kredi’de Finansal Raporlama Direktörü olarak görev alan Keteci, sırasıyla Bütçe ve Planlama Direktörü, Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü ve Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Grup Direktörü görevlerini sürdürdü. Gerçekleşen atama sonrasında Keteci, resmi onayları takiben Strateji Genel Müdür Yardımcısı (CSO) olarak göreve devam edecek ve İcra Kurulu’na dahil olacak.

Yapı Kredi Azerbaycan, Bankalar Birliği'nden ödül aldı

 

Yapı Kredi'den yılın ilk çeyreğinde ekonomiye 1.5 trilyon TL'lik kaynak

 

Yapı Kredi müşteri deneyimine Stevie Awards’dan altın ödül

 

Yapı Kredi'ye üç farklı finans kuruluşundan 11 ödül

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)