BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaAsya borsaları Wall Street'in ardından negatif seyrediyor----

Asya borsaları Wall Street'in ardından negatif seyrediyor

Asya borsaları Wall Street'in ardından negatif seyrediyor
08 Haziran 2023 - 07:10 www.finansgundem.com

Asya piyasaları, Wall Street'in piyasa rallisinde duraklama görmesiyle ve bölgeden gelen ekonomik verilerin ardından negatif seyrediyor.


Asya-Pasifik piyasaları, Wall Street'in piyasa rallisinde bir duraklama görmesi ve geniş piyasa endeksinin Ağustos 2022'den bu yana en yüksek kapanış seviyelerine yakın dalgalanmasıyla düştü.

Bölgedeki yatırımcılar ayrıca bu hafta açıklanan ekonomik verileri de değerlendirdi.

Avustralya hisse senetleri, ülkenin ticaret fazlasının Nisan ayında 11.16 milyar Avustralya dolarına (7.44 milyar dolar) beklenenden fazla düşmesinin ardından marjinal bir düşüş yaşadı.

Japonya'da Nikkei 225, marjinal düşüşle Çarşamba gününden itibaren düşüşünü sürdürürken, Topix düz çizgiye yakın işlem gördü. Japonya'nın ilk çeyrek için yıllıklandırılmış GSYİH'sı, ekonomistlerin beklediği yüzde 1,9'un ve ön rakamlarda yayınlanan yüzde 1,6'nın üzerinde, yüzde 2,7'ye revize edildi.

Güney Kore'de Kospi yüzde 0,29, Kosdaq yüzde 0,21 düştü.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi yüzde 0,82 düşerek bölgedeki kayıplara öncülük ederken, anakara Çin piyasaları da kırmızı renkteydi. Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,15 düştü ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,41 ile daha büyük bir kayıp gördü.

Hindistan Merkez Bankası'nın faiz oranı kararını bugün açıklaması bekleniyor. Ekonomistler Hindistan Merkez Bankası'nın faiz oranlarını üst üste ikinci kez yüzde 6,5'te tutmasını bekliyor.

ABD'de bir gecede üç ana endeks de karışık kapandı. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yüzde 0,38 ve yüzde 1,29 düşerken, Dow Jones Endüstriyel Ortalama yüzde 0,27 yükseldi.

ABD borsaları günü karışık seyirle tamamladı

 

Forte halka arz oluyor... Borsada satış tarihleri 8-9 Haziran

 

Yabancılar borsada 44 milyon dolarlık hisse sattı

 

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisseler

 

Wall Street’in resesyon tercihi Buffett hisseleri

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)