BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAlmanya'da ulaşıma hükümet desteği----

Almanya'da ulaşıma hükümet desteği

Almanya'da ulaşıma hükümet desteği
20 Mayıs 2022 - 16:41 www.finansgundem.com

Almanya parlamentosu, insanların ülke genelinde ulaşımı bu yaz ayda sadece 9 euro (9.5 dolar) karşılığında kullanmalarına izin verecek bir plana onay verdi.

16 eyalet hükümetini temsil eden Almanya parlamentosunun üst kanadı, artan enerji ve ulaşım maliyetlerinin tüketiciye etkilerini hafifletmek için hazırlanan önlem paketinin bir parçası olan 9 euro'luk bilet planını imzaladı.

Ülke genelinde tren ve otobüslerde geçerli olan indirimli biletler Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında satışa sunulacak.

Plana göre Almanya'nın her bölgesinde şehirler arası toplu taşıma biletleri için azami sınır 9 euro (9.5 dolar) olacak.

Eyaletlere 2.5 milyar euro'luk sübvansiyon

Tasarı, federal hükümet ve eyalet hükümetlerinin finansman konusunda tartışması nedeniyle bugüne kadar belirsizliğini koruyordu. Ancak eyalet hükümetlerinin Berlin'den alacağı 2.5 milyar euro'luk subvansiyonun eyalet hükümetlerini rahatlatacağı düşünülüyor.

Hükümet yetkilileri, biletlerin sık seyahat edenlerin maliyetlerini düşürmenin yanı sıra daha fazla insanı toplu taşıma araçlarına yönlendireceğini umuyor.

'Seferlerde gecikmelere yol açabilir'

Ancak bir demiryolu sendikaları, uygulamanın aşırı kalabalık tren yolculuklarına sebebiyet vererek seferlerde gecikmelere ve hüsrana yol açacağı konusunda endişelerini dile getiriyor.

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing parlamentoda verdiği demeçte, "Şimdiye kadar toplu taşımaya daha az ilgi duyan birçok kişi, önümüzdeki 3 ay içinde toplu taşımaya bir şans vermek istiyor" dedi.

Bakan Wissing, Planın bazı bölgelerde aşırı yoğun tren ve otobüs seferlerine yol açmasının muhtemel olduğunu ve bunun 'sabır ve güçlü sinirler' gerektireceğini kabul etti.

Benzine indirim

Akaryakıt vergilerindeki indirim de aynı 3 aylık dönem için geçerli olacak ve bir litre benzinde yaklaşık 30 sent ve bir litre dizelde 14 sentin üzerinde vergi indirimi yapılacak.

Ekonomistler ise akaryakıt sübvansiyonunun insanların daha temiz ulaşım araçlarına olan toplu taşımalara geçme olasılığını azaltabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Almanya, Schröder'in imtiyazlarını elinden aldı

 

Almanya'dan AB'nin "ortak borçlanma" önerisine kırmızı kart

 

Almanya'da ÜFE rekor tazeledi

 

Almanya ve İtalya'dan İsveç ile Finlandiya'nın NATO üyeliğine destek

 

Almanya, Türk vatandaşlarının malvarlığı sorguluyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)