BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaABD'de tüketici kredileri beklentiyi aştı----

ABD'de tüketici kredileri beklentiyi aştı

ABD'de tüketici kredileri beklentiyi aştı
06 Mayıs 2016 - 23:22 www.finansgundem.com

ABD hanehalkı borçları, Kasım 2001'den beri en hızlı yükselişini gerçekleştirdi

ABD hanehalkı borçları, otomobil finansmanının yükselmesi ve Amerikalıların olağanüstü kredi kartı borçlarının yükselmesiyle, Kasım 2001'den beri en hızlı yükselişini gerçekleştirdi.

29.7 milyar dolarlık artış, Bloomberg anketindeki en yüksek tahmini bile geride bıraktı. Kredi kartı harcamalarını içeren, rotatif krediler Haziran 2000'den beri en yüksek yıllık artışını gerçekleştirdi.

İstihdam verileri hala iyi bir hızda ilelemesiyle, tüketiciler daha yüksek kredi kartı borcu sahibi olma konusunda ve otomobil kredileri alma konusunda daha rahat hissediyor olabilir.

Fed verisine göre, rotatif krediler 2.9 milyarlık artışın ardından, Mart ayında 11.1 milyar dolar sıçradı. Eğitim kredisi, otomobil ve karavan satışlarının dahil olduğu dönüşsüz krediler ise 18.6 yükselerek Eylül ayından beri en büyük artışını gerçekleştirdi.

Tahmin aralığı 5 milyar dolar ve 24 milyar dolar arasında değişen, Bloomberg'in anketine katılan ekonomistlerin medyan tahmini 16 milyar dolardı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)