BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaAB fonlarının %90'ı iade----

AB fonlarının %90'ı iade

AB fonlarının %90'ı iade
30 Mart 2014 - 11:22 www.finansgundem.com

Bayındır Memur Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Türkiye’nin Avrupa Birliği proje fonlarından yeterince faydalanamadığını söyledi

Her yıl düzenli olarak AB bünyesinde oluşturulan hibe ve proje bazlı gelirlerden Türkiye’nin henüz yüzde 1 oranında faydalanabildiğini kaydeden Karasapan şunları söyledi:

“50 euro’dan başlayarak 1.5 milyon euro’ya kadar destek alınabilecek programlar mevcut. Fakat ülkemiz insanının çoğu kesiminin bu hibe programlarında haberi yok. Sivil toplum kuruluşları, belediyeler, KOBİ’ler, üniversiteler ve sendikaların bu konuda topluma öncü olması gerekir. Özellikle mesleki eğitime yönelik projelerin çoğunlukta olması lazım.”
AB Proje Merkezi yapılarının üniversiteler bünyesinde ve bir kısım kamu kurumlarında olduğunu açıklayan Karasapan, “Bu tür ofislerin özel sektör ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda da bulundurulması gerekir” dedi.  Karasapan, gençlerin lise eğitimleri sırasında da AB projeleri konusunda ders alması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)