BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaŞirket Haberleri500 kişiyi işe alacak----

500 kişiyi işe alacak

500 kişiyi işe alacak
11 Aralık 2013 - 13:15 www.finansgundem.com

Katılım bankası Bank Asya, gelecek yıl 500 kişiyi işe almayı planlıyor

Bank Asya’nın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Fatih Büyükadalı, bankanın 2014 yılında yaklaşık 500 kişiyi işe alacağını belirtti. Bank Asya’nın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Fatih Büyükadalı, üniversiteden yeni mezun olan ve finans sektöründe çalışmak isteyenleri parlak bir kariyer için Bank Asya’ya beklediklerini vurguladı. 2013 yılı sonuna kadar 20 şube daha açmayı planladıklarını belirten Büyükadalı, “Şu anda 280 şube ve 5096 personel ile sektörün lideri konumundayız. 2014 yılında 500 kişi daha istihdam ederek sektörde liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz” dedi.

ÜCRETLER SEKTÖR ORTALAMASI ÜZERİNDE

Türkiye’de henüz yüzde 5’lik bir pazar payına ulaşmış bulunan katılım bankacılığının 10 yıl içinde iki katı pazar payına ulaşacağını vurgulayan Hakan Fatih Büyükadalı, bu büyümenin kariyer açısından büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi. Bank Asya’da kariyer yollarının sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Büyükadalı şunları kaydetti:
“Şube sayımız artıyor, faaliyetlerimiz çeşitleniyor, genel müdürlük organizasyon yapılanması değişiyor, yeni departmanlar kuruluyor, her seviyede nitelikli işgücü ihtiyacımız gittikçe artıyor. Bank Asya’da performansa göre ücretlendirme yaptığımızdan bankaya olan katkısı yüksek arkadaşlarımızın ücretleri sektör ortalamalarının da üzerinde seyredebiliyor. Biz tüm insan kaynakları uygulamalarımızı bir yetenek yönetimi anlayışıyla kurguluyoruz. Yetenek bizim için çok değerli. Bu bakımdan çalışanlarımızın gelişimine de çok önem veriyoruz. Üst yönetimimiz ve genel müdürümüz çalışanlarımızın gelişimi konusuna çok önem veriyorlar. Bize bu konuda destek oluyorlar. Bu da çalışanlarımızın eğitim ve gelişimine yatırım yapma konusunda bize geniş imkanlar sunuyor.”
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Asil12 Aralık 2013 16:14

  Mevcut yetişmiş çalışanlarınızı elinizde tutmayı başaramazsanız nitelikli işgücü ihtiyacınız hızla artmaya devam eder :((

 • Bankacı12 Aralık 2013 10:16

  ''Bu da çalışanlarımızın eğitim ve gelişimine yatırım yapma konusunda bize geniş imkanlar sunuyor.” Siz elinizdeki yetişmiş profesyonellerin, lokal yöneticilerin tecrübesizlikleri yüzünden harcanmasına müsade etmediğinizde yeni bir yatırıma ihtiyacınız olmaz.

 • Bankacı12 Aralık 2013 10:14

  Önemli olan personel konusunda istikrardır. Personel almanın yanında profesyonel ekibi de muhafaza etmeyi bilmek gerekir. Bir gün bir bakarsınız ki elinizde sadece amatörlerler kalmış. Eğitilmiş belli bir yatırım yapılmış profesyonelleri de elde tutmak aslında başarıdır.

 • thunderbird12 Aralık 2013 09:11

  500 kişi işe alıp , en az 300 kişininde işine son vereceklerdir.

 • :)11 Aralık 2013 23:09

  :)))