BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara Piyasa'234 bin lira buharlaştı' iddiası: Binance'ten açıklama geldi----

'234 bin lira buharlaştı' iddiası: Binance'ten açıklama geldi

'234 bin lira buharlaştı' iddiası: Binance'ten açıklama geldi
12 Ağustos 2021 - 22:03 www.finansgundem.com

Binance, İstanbul'da bir kişinin Binance'teki parasının kaybolduğunu iddia edip suç duyurusunda bulunmasından sonra bir açıklama yaparak, müşterinin kripto varlıklarını kendi iradesiyle üçüncü bir kişiye transfer ettiğini duyurdu

Binance Türkiye İletişim Ekibi'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da bir kişinin yatırdığı 234 bin liranın "buharlaştırıldığını" iddia ederek suç duyurusunda bulunması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Binance Türkiye, iddiaya konu işlemin müşterinin iradesiyle kripto varlıkların üçüncü bir kişiye transfer edilmesinden kaynaklandığı, nakil işleminin gerekli prosedürler yapılarak sağlandığı ve bu süreçte şirketin herhangi bir kusurunun ya da sorumluluğunun bulunmadığı bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu kripto varlık transferi işleminin de müşterinin kendisi tarafından gerekli güvenlik prosedürlerinin yerine getirilmesi suretiyle yapıldığı, bu süreçte Şirketimizin herhangi bir kusurunun ya da sorumluluğunun bulunmadığı anlaşılmış ve bu husus müşteriye müteaddit kereler açıklanmıştır.

Ayrıca, kripto varlığın transfer edildiği üçüncü kişinin şirketimizle ya da şirketimizin iş ortaklarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Habere konu olay tamamen müşteri ile kendisine gelir taahhüdünde bulunan üçüncü kişi arasında gerçekleşen bir işlemdir.

Netice olarak söz konusu kripto varlıkların buharlaştığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır, her türlü hukuki haklarımızın saklı olduğunu belirterek kamuoyunu saygılarımızla bilgilendiririz."

Binance'e yeni yasak: HSBC'den

Binance'den türev ürün yasağı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)