BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYüzde 50'si değişecek----

Yüzde 50'si değişecek

Yüzde 50'si değişecek
16 Ağustos 2017 - 08:19 www.finansgundem.com

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde sık sık dikkat çektiği metal yorgunluğunu aşmak için köklü değişime gidiyor. İl ve ilçe kongrelerinde teşkilatların en az yüzde 40-50’si değişecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın son dönemde sık sık dile getirdiği metal yorgunluğunu aşmak için düğmeye basıldı. Hafta sonu başlayacak ilçe kongreleri ve ardından gerçekleştirilecek il kongrelerinde teşkilatların yüzde 40-50’si değişecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metal yorgunluğa işaret ederek verdiği değişim sinyali için düğmeye basıldı. Bu doğrultuda bir ay boyunca kapsamlı bir çalışma yürütülerek, adaylarla ilgili geniş bir rapor hazırlandı. Rapor önceki gün AK Parti’nin MYK toplantısında Erdoğan’a sunuldu. Toplantıda kongre süreçleri detaylı bir şekilde masaya yatırıldı.

KISIR KAVGALAR BİTSİN

Erdoğan’ın kongre sürecinde daha fazla çalışılması gerektiğini belirterek, yenilecek kadrolarda daha çok kadın ve gencin görev alması gerektiğini belirttiği öğrenildi. İlk sınavın Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler olduğunu hatırlatan Erdoğan’ın, il kongreleri bittikten sonra sahaya güçlü bir şekilde inilmesi gerektiğinin altını çizdiği kaydedildi. Adayları belirlerken illerdeki kısır kavgaların bir kenara bırakılması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan’ın halkta karşılığı olan isimlerin yönetimde yer alması gerektiğini belirtti. Ayrıca toplantıda Erdoğan’ın A takımına, zor durumda olanların tepsit edilerek sahip çıkılması gerektiğini hatırlatarak, herkesin yaşadığı mahallelere ağırlık vermesinin üzerinde durduğu bildirildi.

YORULANLAR GİDECEK

Erdoğan’ın ‘yorulan varsa kenara çekilsin’ uyarısının ardından şu ana kadar Bursa, Yozgat, Uşak ve Karaman il başkanları aday olmayacaklarını açıklarken bu rakamın önümüzdeki günlerde artabileceği belirtildi. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, “Değişmesi gereken ne kadar kişi varsa değişecek. Bu oran yüzde 40-50 arası olabilir” denildi. Parti kurmayları, teşkilatlardaki değişimle ilgili şunları söyledi: “Daha önceki dönemlerde 200’e yakın ilçe başkanını değiştirmiştik. Yine 20 civarında il başkanı değişmişti. Önceki kongrelerde değiştirmeyi düşünüp değiştiremediklerimiz oldu. Araya 15 Temmuz darbe girişimi, referandum ve bir takım olaylar girdiği için de değiştirme şansımız olmadı. ‘Kongre sürecini bekleyelim o zaman değiştiririz’ diye düşündük.

İHANET ETMEDİLER

Şimdi kongre sürecinde değişmesi gereken arkadaşlarımızı değiştireceğiz ancak bu arkadaşlarımız kötü diye değiştirmiyoruz. Daha iyisini görevlendirmek için değiştiriyoruz. Yoksa zor zamanlarda bu arkadaşlarımız görev yaptı. 15 Temmuz darbe sürecini biz şu anda iş başında olan arkadaşlarımızla yaşadık. 5 tane 6 tane kongre yaptık, 3 tane olağanüstü kongre gerçekleştirdi. 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerini yaptık. Bütün bu süreçleri bu arkadaşlarımızda yönettik. Şimdi bunlar kötü oldukları için ya da ihanet ettikleri için değişmiyor. Daha aktif görev yapabilecek arkadaşlarımıza fırsat vermek için bu değişimleri yapıyoruz. Yoksa hepsi bizim kardeşlerimiz. Bu bir nöbet, bir bayrak değişimi.”

Gençlere yakın takip
Bu arada, kongrelerde il ve ilçe yönetimlerinin yüzde 30’unun kadın, yüzde 30’unun ise 35 yaş altındaki genç üyelerden seçilmesi kriteri getiren Teşkilat Başkanlığı, 18-25 yaş için de adım atarak, MKYK’da olduğu gibi, il ve ilçe teşkilatlarında da 18-25 yaşları arasındaki gençlere mutlaka yer verilmesi gerektiği konusunda teşkilatları uyardı. Bu kapsamda 18-25 arası gençlerin görevlendirilmesi yakından takip edilecek. Öte yandan AK Parti’nin 16 Nisan sonrası yaptırdığı anket de ele alındı. Ankete göre referandumda evet çıkmasından memnun olanların oy oranı, referandumdaki evet oranından yüzde 3 yüksek çıkarak yüzde 55 çıktı.(Fazlı Şahan-Yeni Şafak)

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)