BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemUAEA Başkanı: Çernobil'deki personelin çalışma koşulları kötüleşiyor----

UAEA Başkanı: Çernobil'deki personelin çalışma koşulları kötüleşiyor

UAEA Başkanı: Çernobil'deki personelin çalışma koşulları kötüleşiyor
09 Mart 2022 - 08:29 www.finansgundem.com

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi'nin, Çernobil Nükleer Santrali’ndeki personelin çalışma şartlarının kötüleştiğine vurgu yaptı..

Başkan Grossi, yaklaşık iki hafta önce Rus askerlerinin kontrolüne geçen Çernobil Nükleer Santrali’nde çalışan 210 görevlinin aralıksız, vardiya değişimi yapmadan çalıştırıldıkları bilgisinin Ukraynalı muhataplarından edindiğini belirtti.

Personelin yaklaşık 13 gündür bu tesiste aralıksız çalıştırıldığını söyleyen Grossi, çalışanların yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılandığını fakat ilaç edinmekte zorluk çekildiğini dile getirdi.

'Uluslararası kamuoyu desteği şart'

Grossi, buradaki personelin durumunun her geçen gün kötüye gittiğini kaydederek, Ukraynalı muhataplarının burada yaşanan sorunun çözümü ve çalışanların belirli aralıklarla dönüşümlü çalışmalarına olanak sağlanması için uluslararası kamuoyunun desteğinin sağlanması çağrısında bulunulmasını istediğini söyledi.

Personelin vardiya değişikliği yapması gerekiyor

Grossi, "Çernobil nükleer santralindeki personelin karşılaştığı zor ve stresli durum ve bunun nükleer güvenlik için olası riskleri konusunda derin endişe duyuyorum" dedi ve personelin güvenli bir şekilde vardiya değişikliği yapmasının kolaylaştırılması için Rus tarafına çağrıda bulundu.

Grossi, söz konusu santralde doğrulama ve güvenlik açısından kullanılan kamera sistemlerinin kayıp olduğunu, Ajans tarafından kameraların bulunmasına yönelik araştırma başlatıldığını bildirdi.

UAEA: Zaporijya'daki gelişmeler endişe verici

 

UAEA Başkanı: En kısa sürede Çernobil'e gitmek istiyorum

 

UAEA, Fukuşima'daki atık su planı için Japonya'da

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)