BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTEB’den ihracatçı müşterilerine, online İBKB düzenleme kolaylığı----

TEB’den ihracatçı müşterilerine, online İBKB düzenleme kolaylığı

TEB’den ihracatçı müşterilerine, online İBKB düzenleme kolaylığı
01 Mart 2022 - 14:45 www.finansgundem.com

Türk Ekonomi Bankası (TEB), dış ticaret yapan müşterilerine ihracat işlemlerinde, hız ve kolaylık sağlayan İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB) düzenleme hizmetini ihracat genelgesi değişikliğine uyarlayarak hizmete sunuyor.

İhracatın arttırılması ve ihracatçı firmaların desteklenmesi amacıyla, küresel ticaret çözümleriyle müşterilerine yol gösteren Türk Ekonomi Bankası (TEB), dış ticaret yapan müşterilerine ihracat işlemlerinde, hız ve kolaylık sağlayan İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB) düzenleme hizmetini ihracat genelgesi değişikliğine uyarlayarak hizmete sunuyor.

Kur bilgileri geriye dönük takip edilebilecek

3 Ocak 2022’de yapılan genelge değişikliğinden itibaren İhracat Bedel Kabul Belgesi’ne (İBKB) bağlanan USD, EUR ve GBP döviz cinsi ihracat bedellerinin yüzde 25'inin TCMB tarafından ilan edilen ve işlem anında geçerli döviz alış kuru üzerinden Merkez Bankası'na satışı zorunluluğu getirildi. TEB; bu genelge değişikliğine uygun olarak, İBKB düzenleme hizmetini hayata geçirdi.  İhracatçı müşteriler bu hizmet ile anlık TCMB kurunu görerek, bedelin yüzde 25’ini otomatik döviz satışı yaparak İBKB düzenleyebilirler. Ayrıca, düzenledikleri İBKB’leri ve uygulanan kur bilgilerini geriye dönük takip edebilirler.

Online işlem kolaylığı

TEB Kurumsal ve Kurumsal Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yenidoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Küresel ticaret çözümlerimizle, müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinde, şube temasını azaltarak hız ve kolaylık sağlayan servislerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz.  Bu amaçla, internet şubemizden sunduğumuz Online İBKB düzenleme servisimiz ile ihracatçı müşterilerimiz, şubelere yazılı talimat göndermeden, Bankanın işlem havuzunda sıra beklemeden, işlem anında geçerli TCMB kurunu izleyebilir ve buna göre belge düzenleyebilirler” dedi.  

TEB, Global Finance tarafından “Türkiye’nin En İyi Hazine ve Nakit Yönetimi Bankası” seçildi

TEB’in ekonomiye verdiği destek 2021'de de artarak devam etti

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)