BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemŞimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi----

Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi

Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi
22 Nisan 2018 - 08:02 www.finansgundem.com

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerle ilgili son durumu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın soru önergesine yanıt veren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bin 20 şirketin TMSF’ye devredildiğini açıkladı. Şirketlerin toplam mali büyüklüğü de 46.8 milyar TL’ye ulaştı. Şimşek’in verdiği bilgiye göre, mahkeme ve hakimlik kararlarıyla FETÖ/PDY ile bağlantılı bin 20 şirkette kayyımların yetkileri TMSF’ye devredildi. Toplam 49 bin 925 kişinin istihdam edildiği bu şirketlerin özkaynak toplamı yaklaşık 19.7 milyar TL olurken, cirolarının toplamı da yaklaşık 17.6 milyar TL oldu. Bugüne kadar bu kapsamda satılan şirketlerin sayısı iki olurken, satış tutarı ise yaklaşık 253 milyon TL olarak belirlendi.

Şimşek, soru önergesine verdiği yanıtta TMSF’nin tasfiyeye karar verdiği ve tasfiye sürecini tamamladığı şirket sayısının da bir olduğunu belirtirken, bu şirketin tasfiyesi nedeniyle işsiz kalan kişinin ise bulunmadığı bilgisini paylaştı. Bu süreçte 122 kişinin mal varlığına da TMSF kayyım olarak atandı.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Huk22 Nisan 2018 22:10

    Hukuksuzca eşkıya gibi el koymanın resmini çekmiş. Yazık. Adamin ailesiyle belki elli yılda çalışarak elde ettiği servete ufurukten bahaneyle el koy. Oh ne ala. Hayır, bir suç varsa hapis cezası filan adil yargılama sonunda verilebilir ama elli yıllık mobilyacinin baklavacınin tüm şirket vr servrtine el koyma ortaçağ düzeninden daha beter yani. Allah akıl fikir versin.