BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSezgin Baran Korkmaz, ABD’ye iade savaşı açtı----

Sezgin Baran Korkmaz, ABD’ye iade savaşı açtı

Sezgin Baran Korkmaz, ABD’ye iade savaşı açtı
02 Şubat 2022 - 15:05 www.finansgundem.com

Avusturya’da, ABD’nin iade talebiyle tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz, ABD’nin iade kararına geniş bir savunma ile itiraz etti. Süreç uzarken Wels mahkemesi iade gerekçelerine itirazı inceliyor.


ABD’nin arama kararı nedeniyle Austurya'da geçen yıl tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın, iade dosyası henüz karara bağlanmadı. Süreç uzarken, tutuklu kalmaya devam eden Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger, ABD’nin iade talebine karşılık kapsamlı bir savunmayı 22 Ocak 2022’de Wels mahkemesine ilettiklerini açıkladı.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre daha önce Türkiye'nin iade talebi usule uygun bulunurken, ABD'nin iade talebi incelenmeye devam ediyor.

İADE GEREKÇELERİNE İTİRAZ

İade talebine ilişkin dosyada, ABD'nin arama kararları ve gerekçeleri bulunuyor. Bu nedenle, Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatlarının yaptığı itirazlar da bir anlamda suçlamaların esasına ilişkin bir ön savunma niteliği taşıyor.

ABD'nin iade talebine karşı, olayın tarafı olduğu için Sezgin Baran Korkmaz'ın itiraz hakkı bulunuyor.

Daha önce, “Türkiye'ye gönderilmek istediğini” söyleyen Korkmaz'ın bu itirazı geçerli görülürse, ABD'nin iade talebi reddedilecek. Buna ABD'nin itiraz hakkı var.

DEVREYE ADALET BAKANLIĞI GİRECEK

Bir anlamda Korkmaz ile ABD, Avusturya’da “iade savaşı” sürdürüyor.

ABD'nin iade talebi kabul edilirse, bu kez Korkmaz'ın avukatları temyize gidecek. Dosya da Linz mahkemesine aktarılacak ve temyiz orada görülecek. O mahkemeden de, ABD'ye iade yönünde karar çıkarsa, bu kez Avusturya Adalet Bakanlığı devreye girecek.

Türkiye’nin kabul edilen iade talebi ile ABD'nin kabul edilen iade talebine, Avusturya Adalet Bakanlığı karar verecek. Korkmaz, iki ülkeden birine gönderilecek.

MAHKEME NET TARİH VERMEDİ

Tutuklamayı ve iadeyi ABD istediği için, gözler Avusturya’nın Wels mahkemesinde… Avukatlara belirli bir tarih vermeyen mahkemenin ne zaman incelemeyi bitireceği ve ne zaman karar vereceği ise henüz bilinmiyor.

Baran Korkmaz'ın uçağı icradan satışa çıkarıldı

 

ABD, Sezgin Baran Korkmaz'ın yatını satışa çıkarıyor

 

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ02 Şubat 2022 20:14

    bu adamı abd alır ise bu seferde vakıf veya ziraat bankasına yaptırım kararı çıkartmasınlar.adamlar aynen dünyanın resmi mafyası olmuşlar resmen.

  • vatandaş02 Şubat 2022 19:38

    hırsız vicdanı rahatlatmak icin yardım yapmış fakirlere sonun kodes.