BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSeçim yetkilileri: ABD tarihinin en güvenli seçimiydi----

Seçim yetkilileri: ABD tarihinin en güvenli seçimiydi

Seçim yetkilileri: ABD tarihinin en güvenli seçimiydi
13 Kasım 2020 - 11:16 www.finansgundem.com

Amerika Birleşik Devletleri'nin federal seçim yetkilileri, son seçimin ABD tarihinin en güvenli seçimi olduğunu ifade etti.

Seçim güvenliğinden sorumlu federal yetkililer, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçimlerde "hile yapıldığı" iddialarının temelsiz olduğunu vurgulayarak son seçimlerin "Amerikan tarihindeki en güvenli seçim" olduğunu duyurdu. İçişleri Bakanlığı'na bağlı siber güvenlik birimi (DHS), Joe Biden'in kazandığı seçimlerle ilgili şüphe uyandıracak hile ve buna ilişkin hiçbir kanıtın bulunmadığını açıkladı.
 
Euronews'te yer alan habere göre, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), "3 Kasım 2020 seçimleri Amerikan tarihinin en güvenli seçimleriydi. Şu anda ülke genelinde seçim yetkilileri, sonucu kesinleştirmeden önce tüm seçim sürecini gözden geçiriyor ve iki kez kontrol ediyor. Oylama sisteminde oy pusulalarının silindiğine, kaybedildiğine, değiştirildiğine veya herhangi bir şekilde hacklendiğine dair hiçbir kanıt yok." ifadelerini kullandı.

Başkan Donald Trump, Twitter'da yaptığı açıklamada, Dominion adlı bir seçim sistemi kullanılarak ülke çapında 2,7 milyon oyun "silindiğini" ve kendisine gelen yüz binlerce oyun rakibi Joe Biden'e yazıldığına dair temelsiz iddialarda bulunmuştu. ABD basınında, Trump CISA'nın yöneticisi Christopher Krebs'i görevden almayı düşündüğü aktarıldı.

CUMHURİYETÇİ PARTİNİN TUTUMU

Washington'da çok az sayıda Cumhuriyetçi temsilci ve senatör Biden'in zaferini kabul etti. Cumhuriyetçilerin çoğunluğu, Trump'a karşı fikir beyan etmemek adına konu hakkında sessiz kalmayı tercih etti ve hatta bazıları hile iddialarının gerçek olduğunu savunuyor.

Senato'da Demokratların lideri Chuck Schumer, "Kongredeki Cumhuriyetçiler, sırf Donald Trump'tan korktukları için seçimle ilgili kasıtlı olarak şüphe uyandırıyorlar. Zor bir başkanlık seçimi yaşadık, ancak ortak düşmanımız olan Kovid-19 ile savaşabilmek için ülkeyi bir araya getirmek yerine, Kongredeki Cumhuriyetçiler komplo teorileri propagandası yapıyor, gerçeği reddediyor ve demokrasimizi zehirliyor" ifadelerini kullandı.

OBAMA'DAN AÇIKLAMA

CBS televizyonuna konuşan eski ABD Başkanı Barack Obama, Trump yönetiminin yenilgiyi kabul etmeyi reddetmesinin, "demokrasiyi gözden düşüren tehlikeli bir yol" oluşturduğunu belirtti.

Obama'nın eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, yapılan son başkanlık seçimlerinde 290 delege sayısında ulaşarak başkanlığı kazandı. Donald Trump ise seçim sonuçlarını reddediyor.

ABD'de Trump ile Fox News arasındaki kavga büyüyor

 

Trump'tan hileye dair delil getirene 7,7 milyon TL ödül!

 

Bolton: Cumhuriyetçi Parti, Trump'ı şımartıyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)