BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSahte bankacıya Tiflis'te 6 yıl hapis ----

Sahte bankacıya Tiflis'te 6 yıl hapis

Sahte bankacıya Tiflis'te 6 yıl hapis
27 Kasım 2014 - 05:22 www.finansgundem.com

Birçok şirketi, bankalardan kredi çıkaracağı vaadiyle dolandırmakla suçlanan Gürcan Büyükarslan, Gürcistan’da 6 yıl hapis cezasına çaprtırıldı

Türkiye’deki şirketler ve uluslararası fon yöneticilerini, bankalardan kredi çıkaracağı vaadiyle dolandırmakla suçlanan Gürcan Büyükarslan, Gürcistan’da 6 yıl hapis cezası aldı. Büyükarslan, bu ülkede 10 milyon euroluk sahte çeki tahsil etmekle suçlanıyordu.

Büyükarslan, 5 Mart 2014’te Tiflis’ten Türkiye’ye gelmek üzereyken havaalanında gözaltına alınmıştı. Büyükarslan, Tiflis savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklandı.

SAHTE ÇEK

Hürriyet'teki habere göre Büyükarslan, bir uluslararası bankanın 10 milyon euroluk sahte çekini tahsil etmek istemekle suçlandı. Çekin tahsil edilmek istendiği Tiflis’teki bankanın suç duyurusunda bulunması sonrası savcılık soruşturması başlatılmıştı. Büyükarslan hakkında yürütülen soruşturmada bir diğer suçlama da, Büyükarslan’ın Tiflis’te yaşlılara yönelik geliştireceği bir konut projesinin de olduğu, bu proje kapsamında üyelerden para topladığı iddiasıydı. Büyükarslan, Tiflis Başsavcılığı'nn 2014 -78312 numaralı soruşturma dosyasında yer alan hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Tutuklu yargılanan Büyükarslan ile ilgili karar geçtiğimiz 18 Kasım'da çıktı. Mahkeme Büyükarslan'a 6 yıl hapis cezası verdi.

Büyükarslan hakkında Türkiye’de devam eden bir dava bulunuyor. İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın taraflarından biri uluslararası fon şirketi sahibi İtalyan Alberto Micalzzi’nin Türk çalışanı Merve Paksoy. Davada, Büyükarslan 490 bin Euro almakla suçlanıyor. Dosyadaki belgelere göre, Büyükarslan’ın kredi çıkarma vaadi ile Gaziantep’ten 5 firmadan da toplam 300 bin Euro para aldığı iddia ediliyor.

Büyükarslan, kredi vaadinde bulunduğu işadamlarına, Finrost Bank, Banque International, GBC Capital gibi bankalarla temasının olduğunu iddia etmişti.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)