BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemPapa, Merkel diye Putin'den alıntı yaptı----

Papa, Merkel diye Putin'den alıntı yaptı

Papa, Merkel diye Putin'den alıntı yaptı
01 Eylül 2021 - 13:34 www.finansgundem.com

Papa Françesko, Batı'nın Afganistan'a dışarıdan müdahalede bulunmasını eleştirirken yanlışlıkla Merkel diye Putin'in sözlerinden alıntı yaptı.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, Batı'nın Afganistan'a "demokrasi inşa etmek" için dışarıdan müdahalede bulunmasını eleştirdi. Bu görüşünü açıklarken de Almanya Başbakanı Angela Merkel'e ait olduğunu düşündüğü sözlerden alıntı yaptı. Ancak aslında Papa'nın alıntı yaptığı ifadeler Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e aitti.

İspanyol radyo kanalı Cadena COPE'ye konuşan Papa'ya ABD ile müttefiklerinin çekildiği ve kontrolün tamamen Taliban'a kaldığı Afganistan'da şekil alan yeni siyasi durumla ilgili görüşü soruldu. Papa, "dünyanın en büyük siyasi figürlerinden biri" olarak tanımladığı Merkel'den bir alıntı yaparak bu soruyu yanıtlayacağını söyledi.

Papa Françesko, "İnsanların geleneklerini tamamen gözardı edip tarihi, etnik ve dini konuları da dikkate almadan başkalarına kendi değerlerini dayatma yönündeki sorumsuzca politikanın ve diğer ülkelerde demokrasi inşa etme girişimlerinin son verilmesi gerektiğini" belirtti.

Ancak Papa'nın alıntı yaptığı sözleri, Rusya lideri Putin geçen ay Merkel'in Moskova ziyareti sırasındaAlmanya Başbakanı'nın yanında sarf etmişti. Putin, 20 Ağustos'taki görüşmede, Taliban'ın Afganistan'da kısa sürede iktidarı ele geçirmesini, Batı'nın kendi demokrasi anlayışını dayatma girişimlerinin beyhudeliğinin ispatı olduğunu söylemişti.

Merkel ise Almanya'ya yardımcı olan Afgan vatandaşlarının Afganistan'dan ayrılmasına izin verilmesi için Rusya'dan Taliban'a baskı yapmasını istemişti.

İspanyol radyosunun Papa ile geçen hafta Vatikan'da gerçekleştirdiği söyleşi bugün yayınlandı. Cadena COPE radyosu, söyleşinin içeriğinin bizzat Papa tarafından incelendiğini bildirdi.

Papa'ya içinde üç kurşun olan mektup yollandı!

 

Katolik papazdan Kanadalı yerlilere suçlama

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)