BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÖzel jetlere talep arttı! Tek kişi 130 bin TL----

Özel jetlere talep arttı! Tek kişi 130 bin TL

Özel jetlere talep arttı! Tek kişi 130 bin TL
27 Nisan 2020 - 08:24 www.finansgundem.com

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle yurt dışından Türkiye'ye dönmek isteyen bazı Türk vatandaşlarının özel jetlere olan talebi arttı. Peki özel jet ile Türkiye'ye dönmenin maliyet ne kadar?

Korona virüs nedeniyle yurt dışında kalan bazı Türk vatandaşları Türkiye'ye dönmek için özel jet firmalarına olan talebi artırdı. Bir özel jet firması sahibi Zafer Yeşilgül, Milliyet'ten Derin Gökçe'ye yaptığı açıklamada,"Türkiye dönmek isteyen vatandaşların ilk önce uçuş günü belirlenip, yetkili makamlardan gerekli izinler alınıyor. Daha sonra belirlenen gün ve saatte  bakanlığın belirlediği bölgeye uçağımızı indiriyoruz. Yurt dışından gelen yolcu Türkiye'ye iner inmez Sağlık Bakanlığı görevlileri tarafından 14 gün süreyle karantinaya alınıyor." dedi.

Çin'den sonra virüsün hızla Avrupa'da da yayıldığını hatırlatan firma sahibi Zafer Yeşilgül ,"Bizim firmamızı arayanlar  arasında öğrenciler de var iş insanları da.. Hatta bazı öğrenciler 5-6 kişi birleşip özel jet kiralıyorlar. Türkiye'ye dönmek isteyen çok vatandaş var. Geçtiğimiz günlerde iş adamlarımızdan bir tanesini Budapeşte'den getirdik. Almanya'dan getirdiğimiz vatandaşlarımız oldu. Londra'dan iki öğrenci getirdik." dedi.

TÜRKİYE'YE DÖNECEK OLAN VATANDAŞIN KARANTİNA YERLERİ UÇUŞ ÖNCESİ BELİRLENİYOR

Sürecin nasıl işlediği yönünde de bilgi veren özel jet kiralama firmasının sahibi Yeşilgül ,"Türkiye'ye dönecek olan vatandaşın bilgileri ile birlikte firma olarak başvurumuzu yetkili makamlara yapıyoruz. Daha sonra Türkiye'ye dönecek olan vatandaşın karantina yeri belirleniyor. İstanbul veya diğer illerden hangisine izin veriliyorsa biz uçağımızı oraya indiriyoruz. Onay olmadan kesinlikle uçuş gerçekleştiremiyoruz. Yurt dışından gelen kişi görevliler tarafından hava alanında 14 günlük süre ile karantinaya alınıp götürülüyor" dedi.

Çin'de dün sadece 3 korona virüs vakası tespit edildi

UÇUŞ FİYATLARI NE KADAR?

Uçuş fiyatları hakkında da bilgi veren firma sahibi Yeşilgül,"ABD'den gelmek isteyen vatandaşların ödemesi gereken ücret 150 bin dolar civarında değişiyor. Irak tarifesi ise 35 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişiyor. Londra tarifesi 17 bin euro civarında. " dedi.

Yaptıkları uçuşları özel tahliye olarak adlandıran Yeşilgül diğer ülkelerinde yapılan tahliye uçuşları konusunda kendilerine zorluk çıkarmadıklarını yardımcı olduklarını söylüyor.

Ambulans uçakla hasta nakli İsveç basınında büyük ses getirdi

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)