BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemOmikron varyantında il il veriler açıklandı----

Omikron varyantında il il veriler açıklandı

Omikron varyantında il il veriler açıklandı
27 Aralık 2021 - 21:52 www.finansgundem.com

Sağlık Bakanlığı, 1 Aralık'tan itibaren 6 ilde 42 Omikron varyantının tespit edildiğini ve en çok vakanın İstanbul'da görüldüğünü belirtti

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de görülen korona virüs vakalarının yüzde 42'sinin Omikron varyantı olduğuna yönelik haberler le ilgili açıklamada bulundu.Türkiye genelindeki toplam Omikron varyantı sayısının açıklandığı duyuruda söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

SÖZ KONUSU VERİLER DÜZELTİLDİ

Verilerin 'https://covariants.org/per-country' internet sitesindeki grafikler referans alınarak hazırlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlgili haberler üzerine Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz, söz konusu internet sitesinin yöneticileri ile irtibata geçmiştir. Site yöneticileri verilerin GISAID sisteminden çekilmesinde sorunlar yaşandığı bildirilmiş ve güncel durum teyit edilerek web sitesinin güncelleneceğini tarafımıza bildirmiştir. Bugün söz konusu sitede yapılan güncelleme ile 247 girişin 220'sinin Delta, 27'sinin Omikron olduğu teyit edilerek yanlışlık düzeltilmiş ve güncel durum yayınlanmıştır. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz tarafından Omikron varyantının Avrupa kıtasında görülmeye başlandığı zamandan itibaren 17 merkezimizde Omikron varyantı için gerçek zamanlı PCR tabanlı bir tarama başlatılmıştır. 8 Aralık'tan itibaren tarama yapılan 150 bin örnek arasında, Omikron varyantı olduğu düşünülen örnekler gen sekanslaması çalışılarak doğrulanmak üzere Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda incelemeye alınmıştır."

OMİKRON, 6 İLDE GÖRÜLDÜ

1 Aralık'tan itibaren gen sekanslaması yapılarak sisteme girilen örnek sayısının 3 bin 344 olduğu aktarılan açıklamada, "Bunların 3 bin 73'ü Delta, 42'si Omikron varyantıdır. Omikron varyantının görüldüğü iller; İstanbul (30), İzmir (6), Şırnak (1), Diyarbakır (1), Kütahya (2), Isparta'dır (2). Varyantlar konusundaki gerçek ve güncel verilere GISAID sisteminden 'https://www.gisaid.org' adresinden ulaşılabilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Günlük veriler açıklandı: 157 vefat, 26 bin 99 yeni vaka

 

"Omikron" varyantı aşıya ilgiyi artırdı

 

Bakan Koca: Omikron varyantı ülkemizde de yayılmaya başladı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)