BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemNaci Görür: Deprem için tarih verenler şarlatandır----

Naci Görür: Deprem için tarih verenler şarlatandır

Naci Görür: Deprem için tarih verenler şarlatandır
23 Ekim 2021 - 17:39 www.finansgundem.com

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından deprem konusunda açıklama yaptı. Görür, Helen yayının Plini-Strabo transform fayına dikkat çekerek uyarılarda bulundu. Ayrıca, Görür, "Deprem için zaman verenler şarlatanlık yapıyorlar demektir" dedi

Akdeniz’de art arda meydana gelen depremlerin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“DEPREM İÇİN ZAMAN VERENLER ŞARLATANLIK YAPIYORLAR”
Helen yayının Plini-Strabo transform fayına dikkat çeken Görür, şunları belirtti:

"Değerli arkadaşlar, depremle ilgili sizi bir ölçüde aydınlatmak istediğimizde mecburen bazı jeolojik terimler kullanıyoruz. Yerbilimlerinde çoğu şeyi olasılıklar çerçevesinde değerlendiririz. Sizler ise daha açık konuşmamı, net şeyler söylememi bekliyorsunuz. Unutmayın böyle bir yaklaşım bilimsel olmaz. Böyle konuşanlar, deprem tahmini yapanlar, deprem için zaman verenler şarlatanlık yapıyorlar demektir."

SAHİLLER VE FETHİYE-BURDUR FAY ZONU İÇİN UYARDI
" Helen yayının, Plini-Strabo transform fayının üzerinde olabilecek görece büyük depremler sahillerimizi elbetteki etkiler veya oniki Adalar yöresinde tetiklenmiş depremlere neden olabilir. Plini-Strabo zonu elbetteki Fethiye-Burdur Fay zonunu etkileyebilir. Bu potansiyel olasılığı söylemek illa da etkileyecek ve buralarda deprem olacak demek değildir. Eğer tweeterdan depremle ilgileniyorsanız, lütfen biraz da okuyup araştırın. Unutmayın biz bilimi sizlerin anlayacağı şekilde mümkün olduğunca basite indirgeyerek anlatmaya çalışıyoruz. Siz de lütfen bu konuyu iyice magazinleştirmeyin."

Naci Görür: Minimum 7.2 ile 7.6 arasında bir deprem bekliyoruz

Naci Görür'den korkutan açıklama: Daha büyük deprem bekliyoruz

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)