BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMusk'dan Twitter için yeni kaynak----

Musk'dan Twitter için yeni kaynak

Musk'dan Twitter için yeni kaynak
26 Mayıs 2022 - 10:17 www.finansgundem.com

Elon Musk, Twitter satın almasını finanse edebilecek yeni kaynak buldu.


Milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın alması için gereken 44 milyar doları finanse etmek için başka kaynaklardan para bularak kullanacağı kredi miktarını azalttı.

Musk'ın attığı bu adım, daha önceki itirazlarına rağmen milyarder iş insanının satın almayı tamamlamak istediğine işaret etti.

Düzenleyici kuruluşa yaptığı açıklamaya göre Musk, Twitter'ı satın alması için gereken paranın özkaynak kısmını 6.25 milyar dolar artırdı, sahibi olduğu Tesla hisselerini teminat olarak gösterdiği kredi miktarını ise sıfıra indirdi.

Musk dün yaptığı açıklamada aralarında Jack Dorsey'nin de bulunduğu Twitter hissedarlarıyla anlaşmanın finansmanı için ek finansman üzerine görüştüğünü de ifade etti.

Sahte hesapların %5'ten az olduğunun ispatlanması

Musk, Twitter'ı satın alma müzakerelerinin ilerlemesi için sosyal medya sitesindeki sahte hesapların %5'ten az olduğunun ispatlanması gerektiğini belirtmişti. Musk bu oranın %20 olduğunu düşünüyor.

Twitter Mart sonu itibarıyla reklam için hedef kitle olan hesap sayısının 229 milyon ile rekor kırdığını açıklamış ve günlük aktif kullanıcılarının %5'inden azının sahte ya da spam hesaplar olduğu tahmininde bulunmuştu.

Musk bu anlaşmazlığın ardından Twitter'ı satın almak için verdiği teklifi azaltabileceğini söylemiş, şirket yönetimi ise anlaşmanın hayata geçebilmesi için tutarda değişiklik olmaması gerektiğini belirtmişti.

Musk, Twitter anlaşmasının finansmanı için ilk başta sahip olduğu Tesla hisselerini teminat olarak göstererek 12.5 milyar dolar kredi almayı planlamış ancak daha sonra ek yatırımcılar bularak bu rakamı 6.25 milyar dolar seviyesine düşürmüştü.

Çin'in hedefinde: Musk'ın uydularını gözüne kestirdi!

 

Elon Musk'ın serveti azalıyor

 

Twitter satışını durduran Elon Musk'tan yeni hamle: Yardım istedi!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)