BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMoody's: Şirketler borç geri ödemede zorlanacak----

Moody's: Şirketler borç geri ödemede zorlanacak

Moody's: Şirketler borç geri ödemede zorlanacak
26 Ağustos 2020 - 11:10 www.finansgundem.com

ABD Merkez Bankası'ın müdahalesi yatırımcıya güven verdi. Ancak dünyanın en büyük kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody's, önlem alınmadığı takdirde tehdit gördüğünü açıkladı

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın en büyük kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody’s, yatırımcılar kaçmasa bile, pandeminin ilerleyen yıllar boyunca kurumsal kredi dünyasını sarsacağından endişeli.

Yeni bir raporda, kuruluş, şirketlerin yatırımlarında, tedarik zincirlerini yeniden gözden geçirmek ve çalışma biçimlerini değiştirmek gibi güvenlik önlemlerine ağırlık vermesi gerektiğini söyledi. Bu önlemler büyüme yatırımları ve borçların ödenmesi için geriye daha az para bırakacak.

Moody’s analistleri, “20 yıl önceki terör korkuları gibi, korona virüs sonrası bulaş korkusunun da, müşteriler, çalışanlar ve yöneticiler yeni güvenlik protokolleri talep ederken, kurumların çalışma biçimlerinde değişikliklere yol açacak” dedi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Moody’s özellikle seyahat ve turizm sektörü için endişeli. Aynı şekilde, petrol ve yakıt sektörü ve çevirimiçi alışverişe talep artarken, perakende sektörü için de tehdit gördüğünü açıkladı.

Eşi benzeri görülmemiş bir merkez bankası müdahalesine duyulan güvenle güçlenen yatırımcılar endişeli değil. Riskli kurumsal kredileri analiz eden SPDR Bloomberg Barclays High Yield Bond ETF, Mart ayından bu yana %24 artış gösterdi. Bank of Amerika Cuma günü yaptığı açıklamada içinde bulunduğumuz ayları “hisse yazı” olarak tanımladı.

Moody's: Pandemi perakendeyi dönüşümünü hızlandırmaya zorluyor

 

Moody's: Küresel ticaret toparlanma belirtileri gösteriyor

 

Özel sermaye şirketleri pandeminin kötü adamları olabilir

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)