BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMeclis'te paralel temizlik!----

Meclis'te paralel temizlik!

Meclis'te paralel temizlik!
16 Nisan 2015 - 07:53 www.finansgundem.com

Polis, asker, yargı ve bürokrasiyle birlikte TBMM’de de paralel temizlik yapılacak

TBMM, güvenlik soruşturması ve arşiv taraması olumsuz çıkan personel hakkında ‘gizli’ bir raporla işlem yapmak için düğmeye bastı. Başkan müşavirlerinden, milletvekili danışmanlarına kadar yaklaşık 3 bin kişi hakkında olumsuz rapor çıkması halinde işlem yapılabilecek. Böylece paralel yapılanma konusunda Meclis’te de ayıklama yapılabilecek.

Star gazetesinin haberine göre, Meclis Güvenlik Yönetmeliği’nde personel hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv taraması yapılırken işten çıkarma bölümü yeniden düzenlendi. Eski yönetmelikte güvenlik soruşturması sonucunun olumsuz çıkması durumunda, kişinin gizlilik dereceli birim, kısım ve görevlerde çalıştırılıp çalıştırılmamasına, görev yerinin değiştirilip değiştirilmemesine TBMM Başkanı karar veriyordu. Yine yapılan düzenlemeyle, bir komisyon buna karar verecek.

ARŞİV TARAMASI YAPILACAK

Yapılan düzenleme şöyle oldu: Personel hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv taraması yapılacak. Elde edilen bilgilerin olumsuz çıkması durumunda kişinin gizlilik, dereceli birimlerde çalıştırılması ya da görev yerinin değiştirilmesi, Genel Sekreter başkanlığında bir komisyon tarafından değerlendirilecek. Komisyon raporunu Meclis Başkanı’na sunacak. Bu konuda hazırlanan rapor ve karar ‘gizli’ olacak. Ayrıca 4C personeli ile sözleşmeli çalışan tüm personel, yani kadrolular dışındaki tüm personel hakkında olumsuz bilgilere ulaşılırsa, genel sekreterlik tarafından yapılacak inceleme sonucunda Meclis Başkanı tarafından ‘işten çıkarma’ kararı verilebilecek.

YENİ DÜZENLEME

Meclis’in 5 bini aşkın çalışanı bulunuyor. Bu personelin yüzde 40’ı kadrolu, geri kalanı sözleşmeli statüde çalışıyor. Yeni düzenlemeyle paralel yapılanmaya çalıştığı tespit edilen kişiler madde kapsamında işten çıkartılabilecek.
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • musa16 Nisan 2015 09:19

  AKP'li olmayan herkes önce Ergenekoncu diye şimdi de Paralel diye tasfiye ediliyor. akp devleti ele geçiriyor.

 • abdulbizit16 Nisan 2015 09:11

  İskenderun'da göklere çekilen bayrağın yıldızını ve ince memetin kazması nida parelelciler uçurdu galiba bu konuda da bir çalışma bekliyoruz yıldızı ve kazmayi hangi parelel ci çalmış bilmek istiyoruz ininize inecegiz ininize bu konuda Avanak Avni birsey biliyormudur

 • Temizlikçi16 Nisan 2015 08:30

  Din tacirlerinin, dini istismar edenlerin de temizleneceği günler de gelecek.

 • suç16 Nisan 2015 08:20

  Ortada sabit suç yoksa ve bu adamlar yarın dava acarsa tonla tazminat ödersiniz benden uyarması. Hangi devirdeyiz herifler hala fişlemeyle uğraşıyor. Hey Allahım yaa. Izan ver insaf ver şu gafil kullarına. Amin.