BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemListe değişti: İşte dünyanın en güçlü pasaportları----

Liste değişti: İşte dünyanın en güçlü pasaportları

Liste değişti: İşte dünyanın en güçlü pasaportları
27 Şubat 2024 - 16:07 www.finansgundem.com

Henley & Partners Pasaport Endeksi verilerine göre pasaportu en güçlü ülkeler sıralaması değişti. 5 yıldır ilk sırada bulunan Singapur ve Japonya'ya bu yıl Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya eklenirken Türkiye ise listenin 54. sırasında yer aldı.

Henley & Partners Pasaport Endeksi verilerine göre pasaportu en güçlü ülkeler sıralaması yenilendi. 2006 yılında ortalama vizesiz seyahat sayısı 58 ülke iken; bugün bu sayı 111'e kadar yükseldi.

Endekse göre, en fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sunan 6 ülke listenin zirvesinde yer alıyor. 194 ülkeye vizesiz erişim sağlayan ve 5 yıldır ilk sırada bulunan Singapur ve Japonya'ya bu yıl Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya eklendi. Finlandiya, İsveç ve Güney Kore listede ikinci sırada yer aldı.

ABD tarihindeki en düşük sıralarından birini alarak altıncı sıraya geriledi. ABD pasaportu ile 189 ülkeye vizesiz giriş yapılabiliyor.

İlk 30 pasaportun 23'ü Avrupa ve Birleşik Krallık, üçü Asya, ikisi ise Kuzey Amerika ve Okyanusya'dan...

Türkiye ise 118 ülkeye vizesiz erişim sağlayarak listenin 54. sırasında yer aldı. Türkiye'nin bir üstündeki Rusya 119 ülkeye, 52. sıradaki Gürcistan 121 ülkeye, ve 51. sıradaki Moldova ise 122 ülkeye vizesiz erişim imkanı sunuyor.

Rus pasaportu alan Ukraynalılar vatandaşlıktan çıkarılacak

 

Kurtulmuş'tan gazetecilere yeşil pasaport teklifine destek

 

2024 yılı ehliyet ve pasaport harçları belli oldu

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)