BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemLimanlar Yönetmeliği'nde değişiklik----

Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklik

Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklik
03 Ağustos 2016 - 17:45 www.finansgundem.com

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, yeni "Limanlar Yönetmeliği"nin kruvaziyer turizmine çok önemli katkısı olacağını bildirdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Öztürk, "Yeni Limanlar Yönetmeliği, turizmin dip yaptığı bir dönemde hükümetimizin yaptığı düzenleme, seferlerin yeniden Türkiye'ye yönelmesi için çok önemli bir teşvik yaratacaktır" dedi.

Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, "Limanlar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Yönetmelikte Türk limanlarına gelen kruvaziyer gemilerin iterlerinin (baş ve/veya kıç pervaneleri) mevcut olduğunun ve sorunsuz tam kapasite ile çalıştığının liman başkanlıklarına bildirilmesi halinde, gemilerin römorkaj hizmetinden muaf tutulacağının belirtildiği ifade edildi.

İlk 6 ayda 286 bin yolcu geldi

Bu yılın ilk yarısında Türk limanlarına 284 kruvaziyer gemisi ve 286 bin yolcu geldiğini belirten Öztürk, şunları kaydetti: 

"Doğu Akdeniz'de ve ülkemizde yaşanan sıkıntıların yanı sıra gemilerin Uzakdoğu'ya yönelmesi nedeniyle kruvaziyer turizminde kötü bir sezon yaşıyoruz. Turizmin dip yaptığı bir dönemde hükumetimizin yaptığı bu düzenleme, seferlerin yeniden Türkiye’ye yönelmesi için çok önemli bir teşvik yaratacaktır. Ayrıca turizm sektöründe de moralleri yükseltecektir. Bu gelişmeyi, ülkemize sefer düzenleyen kruvaziyer devleriyle en kısa sürede paylaşacağız. Kruvaziyer firmaları yeni sezon planlarını yaparken, mutlaka bu değişikliği dikkate alacaklardır. Biz de ülkemizin kruvaziyer turizminde yeniden çıkışa geçmesi için çabalarımızı artıracağız."

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)