BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKoronanın sorumlusu diz çöktü, özür diledi----

Koronanın sorumlusu diz çöktü, özür diledi

Koronanın sorumlusu diz çöktü, özür diledi
02 Mart 2020 - 11:20 www.finansgundem.com

Korona virüsün Çin’den sonra en çok görüldüğü ülkelerden olan Güney Kore'de, virüsün hızla yayılmasından sorumlu tutulan tarikat lideri gözyaşları içinde diz çökerek özür diledi.

En az 4 bin korona virüs vakasının kayda geçtiği Güney Kore’de, salgının bu denli yayılmasından sorumlu tutulan ‘Shincheonji Kilisesi' adlı tarikatın 88 yaşındaki lideri Lee Man-hee, bugün resmen kamuoyundan özür diledi.

Sesi titreyen ve ağladığı görülen Lee, Gapyeong’da basın mensuplarının karşısında tam iki kez diz çöktü ve “Üyeler adına halka en içten özürlerimi sunmak isterim” dedi.

Lee, “Kasten olmasa da çok sayıda insana virüs bulaştı. Elimizden gelen çabayı gösterdik ama engelleme konusunda başarısız olduk. İnsanların affına sığınıyorum. Çabaları nedeniyle hükümete minnettarım. Hükümetin de affına sığınıyorum” ifadelerini kullandı.

260 binden fazla müridi var

Shincheonji Kilisesi, Güney Kore’deki korona virüs vakalarının en az yarısıyla ilişkilendiriliyor. Tarikat üyesi olan ve '31. hasta' diye nitelenen 61 yaşındaki bir kadın, ülkedeki hastalığın kaynağı olarak gösteriliyor.

Daegu kentinde yaşayan kadına 10 Şubat’ta teşhis konulmuş, kadının en az dört tarikat ayinine katıldığı saptanmıştı.

Tarikatın 260 binden fazla müridi olduğu belirtiliyor.

Müritleri tarafından ‘Mesih’ ilan edilen tarikat lideri Lee Man-hee, korona virüs salgınını başlangıçta ‘Shincheonji Kilisesi'nin hızla büyümesini engellemeye, kaydettiği ilerlemeyi yok etmeye yönelik şeytan işi’ olarak nitelemişti.

Soruşturma da açılıyor: Liderler cinayetle suçlanıyor
Güney Koreli yetkililer, Lee başta olmak üzere 11 tarikat liderine salgını önlemede yeterince işbirliği yapmadıkları gerekçesiyle soruşturma açmaya hazırlanıyor. Liderler, ‘cinayet’le de suçlanıyor.

Lee ise tarikatın hükümetle işbirliği yaptığını savunuyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)