BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesi sonrası açıklama----

Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesi sonrası açıklama

Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesi sonrası açıklama
19 Mayıs 2023 - 14:03 www.finansgundem.com

CHP Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Zafer Partisi lideri Özdağ ile bir araya geldi. Görüşme sonrası her iki liderden açıklama geldi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na görüşme sırasında CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve Genel Sekreteri Selin Sayek Böke eşlik etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Kılıçdaroğlu ve Özdağ, görüşme sonrası açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ve dünyanın sorunlarını masaya yatırıp değerlendirmelerde bulunduklarını belirterek, "Aynı zamanda ben Millet İttifakı'nın görüşleri, yaptığımız çalışmalar, ortak mutabakat metni konusundaki düşüncelerimiz ve anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimizle ilgili Sayın Genel Başkanı bilgilendirdim. Bazı sorular da sordu Sayın Genel Başkan. Türkiye'nin demokrasiye, dayanışmaya, var olan sorunlarını aşmaya ihtiyacı var. Bu çerçevede Sayın Genel Başkan arkadaşlarıyla görüşecek. Kendi düşüncelerimizi Sayın Genel Başkana bütün ayrıntılarıyla aktardık" dedi.

Ümit Özdağ da ziyareti için Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederek, "Bazı sorularımız vardı onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık. Aldığımız cevaplar çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapacağız. ATA İttifakı'nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanlarıyla ve Sayın Sinan Oğan ile de bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız. Kısa zaman içerisinde Türk kamuoyu ile görüşlerimizi paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Sinan Oğan: Kararımı 1-2 gün içerisinde açıklayacağım

 

Sinan Oğan'dan seçim değerlendirmesi

 

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ yarın bir araya gelecek