BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKamuda çalışanlara müjde!----

Kamuda çalışanlara müjde!

Kamuda çalışanlara müjde!
01 Ekim 2020 - 09:00 www.finansgundem.com

2023’e kadar Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi kurulacak. Kamudaki kadrolar yeniden tanımlanacak. Başarılı memur ödüllendirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı kapsamında kamu kurumlarında kadro ve sayfalar yeniden belirlenecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 web sitesinde kadar Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi'ni kuracak. Norm kadro (kişiselin nitelik, sayı, unvan, derece olarak belirlenip standart getirilmesi) çalışmasıyla derece- kademeye göre ücret sistemindeki tüm sorunlar çözülebilir.

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre kurumlarda, kadrolar yeniden tanımlanacak. Vatandaş ödülü de başarı başarılı memurlar. Norm fazlası kişiselin yeniden yerleştirmesi yapılacak. Kamu kurumlarında kadro, pozisyonların tanımları yapılırken, personel bu doğrultuda iş planı hazırlayacak. Kişisel jel ilgili eğitim programlarına ağırlık verilecek.

KAPSAMLI STAJ PORTALI

Program döneminde atılacak adımlarla işgücü piyasası da canlanacak. Etkili danışmanlık hizmetleri ile gençlerin kariyer planlamalarına destek verilerek eğitim sonrası işgücü piyasasına girişleri kolaylaştırılacak, bu kapsamda staj portalı kurulacak. Mesleki yeterlilik belgeli ve nitelikli işgücü sayısı artırılacak. Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan eğitimlere oluşturulacak dijital kütüphane vasıtasıyla erişim imkânı sağlanacak. İşsizlerin profil, beceri, beklenti ve istihdam edilebilmelerini engelleyen unsurların belirlenmesi için İşsiz Profil Envanteri Araştırması yapılacak.

ÖZEL SEKTÖRDE İSTİHDAM

Özel politika gerektiren gruplar için aktif işgücü programları düzenlenecek ve bu grupların özel sektörde istihdamına aracılık edilecek. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin tekrar canlandırılması ve bu kapsamda istihdam olanaklarının artırılması amacıyla yapılacak çalışmalar teşvik edilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANSAL İSTİKRAR MODELİ HAYATA GEÇECEK

Sosyal medya hesabından Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısında paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2021-2023 dönemine iki dönem Yeni Ekonomi Programı (YEP) planlamasında finansal istikrar modelini aldıkları tedbirlerle kısa sürede hayata geçireceklerini bildirdi. Atılacak adımların niteliğini artırmak için eylül ayı FİKKO toplantısını aktaran Albayrak, "2023'e kadar yıkım Yeni Ekonomi Programı sıhhi tesisat modelini aldığında tedbirlerle kısa sürede hayata geçireceğiz" ifadelerini kullanarak.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bahri Akduman01 Ekim 2020 09:25

    Bu kadar saçma sapan bir durum dünyada ancak Türkiyede olur. 18 yıldır yapılmamış ama birden keşfedilmiş;” Başarılı memura ödül!” . Herkes bi tarafıyla gülerdir bu duruma. Tabi bu arada “liyakat” yerine “sadakat” ilkesi ile atanılan memurlar bu ödüllerin hepsini cukka ederler!