BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİstanbulluların dijital cüzdanı olacak----

İstanbulluların dijital cüzdanı olacak

İstanbulluların dijital cüzdanı olacak
26 Ekim 2021 - 16:28 www.finansgundem.com

İBB, dünyanın son teknolojik altyapılarından olan "BlokZincir" uygulamasını İstanbul’da hayata geçiriyor. İstanbulluların İBB'den aldıkları tüm hizmet verileri, güvenli bir şekilde kaybolmadan saklanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2050 vizyonunda önemli bir yere sahip olan “akıllı şehir” uygulamalarında önemli bir adım daha attı. İBB, dünyanın son gelişmiş teknolojilerinden olan "BlokZincir” (Smartus)  Projesini İstanbul'da hayata geçirmek için harekete geçti.  BlokZincir projesiyle vatandaşların belediyeden aldığı hizmetlere dair tüm verileri güvenli bir şekilde saklayacak.

VATANDAŞLARA DİJİTAL CÜZDAN

Proje kapsamında, İstanbullulara dijital cüzdan hizmeti sunulacak. Böylece, vatandaşlar hizmet aldıkları birimlerdeki tüm verilere kolaylıkla ulaşabilecekler. BlokZincir Projesi sayesinde, özellikle evrak ve belge temini konusunda vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacak. Proje ilk etapta İSKİ, İGDAŞ ve İSMEK'te hayata geçirilecek. Vatandaşlar, İSMEK'lerdeki kurs sertifikalarını dijital cüzdanlarında saklayarak belgelerini güvenle koruyabilecekler. Aynı zamanda doğalgaz ve su aboneliklerini de bu teknoloji üzerinden gerçekleştirme imkanına sahip olacaklar. İBB'nin bu çevrimiçi hizmetleri, KVKK'ya (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) uygun olarak vatandaşlara sunulacak. BlokZincir sayesinde aynı belgeler tekrar tekrar verilmek zorunda kalınmayacak, hem süreçten, hem basılı belgelerden hem de zamandan tasarruf sağlanmış olacak.

TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ

BlokZincir (Smartus) projesi, bilişim sektörünün en önemli organizasyonlarından International Data Corporation'ın (IDC) düzenlediği IDC Türkiye Dijital Dönüşüm 2021 ödüllerinde birincilik elde etti. IDC, dünya genelinde 57 yıllık deneyimi ve 110'dan fazla ülkede  teknoloji alanındaki çalışmalarıyla bilinen, bilgi teknolojileri sektörünün en önemli organizasyonlarından biri.  İBB, BlokZincir (Smartus) uygulamasıyla, Future of Work –  İşin Geleceği kategorisinde rakiplerini geride bırakarak birincilik ödülünü aldı.

Vali Yerlikaya paylaştı! İstanbul'da aşılamada son durum

 

İstanbul'da 227 parça tarihi eser ele geçirildi

 

İstanbul'da kokarca böceği istilası

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)