BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiİngiltere'den Uzay'a Güneş enerjisi santraline 4.3 milyon sterlinlik fon----

İngiltere'den Uzay'a Güneş enerjisi santraline 4.3 milyon sterlinlik fon

İngiltere'den Uzay'a Güneş enerjisi santraline 4.3 milyon sterlinlik fon
13 Haziran 2023 - 15:09 www.finansgundem.com

İngiltere'deki üniversite ve teknoloji şirketleri, uzay temelli güneş enerjisi sistemi geliştirmek için 4,3 milyon sterlin kamu fonu alacak.

İngiltere Enerji Güvenliği ve Sıfır Emisyon Bakanlığının "London Tech Week" kapsamında yaptığı açıklamaya göre, uzay temelli güneş enerjisi sistemi, uydulardaki panelleri kullanarak güneşten enerji toplayacak ve bu enerjiyi dünyaya gönderecek.

Söz konusu teknolojiye yatırım yapmaları için İngiltere'nin önde gelen üniversite ve teknoloji şirketlerine 4,3 milyon sterlin fon sağlanacak. Fonun 3,3 milyon sterlini bakanlık, bir milyon sterlini ise İngiltere Uzay Ajansı tarafından karşılanacak.

Bakanlığın hesaplamalarına göre, uzaya dayalı güneş enerjisi sistemleri İngiltere'nin enerji güvenliğinin artırılmasında ve fosil yakıt ihtiyacının azaltılarak faturaların düşürülmesinde önemli rol oynayacak.

İngiltere, Japonya ve ABD'nin yanı sıra uzaya dayalı güneş enerjisi sistemlerini geliştirme taahhüdü olan birkaç ülke arasında yer alıyor.

İngiltere Enerji Güvenliği ve Sıfır Emisyondan Sorumlu Devlet Bakanı Grantt Shapps, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "İngiltere'nin "daha önce hiçbir ülkenin gitmediği yerlere gitmesini istiyorum. Bu heyecan verici teknolojiyi destekleyecek büyük bir sıçrama yapıyoruz. Bu yeni uzay yarışını kazanarak, gelecek nesiller için daha ucuz, temiz ve güvenli enerji sağlayabiliriz." ifadelerini kullandı.

İngiltere ekonomisini büyük problemler bekliyor

 

İngiltere'den Ukrayna'ya 16 milyon sterlinlik insani yardım

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)