BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiltere'den 'düzensiz göçmenler' hamlesi!----

İngiltere'den 'düzensiz göçmenler' hamlesi!

İngiltere'den 'düzensiz göçmenler' hamlesi!
25 Ağustos 2022 - 16:19 www.finansgundem.com

İngiltere, düzensiz göçmenleri sınır dışı etmek için Arnavutluk'la ortaklaşa çalışacak.


İngiltere, Arnavut düzensiz göçmenlerin Manş Denizi üzerinden küçük botlarla ülkeye geçişinin engellenmesi ve yasa dışı geçiş yapanların sınır dışı edilmesi için Arnavutluk'la ortaklaşa çalışacak.

İngiltere İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Priti Patel ve Arnavutluk İçişleri Bakanı Bleda Çuçi'in bu hafta yaptığı görüşmede, çok sayıda Arnavut'un insan kaçakçıları aracılığıyla Manş Denizi üzerinden İngiltere'ye geçişlerinin önüne geçmek için ortaklaşa çalışmayı yoğunlaştırma taahhüdü verdikleri kaydedildi.

Açıklamada, Arnavutluk'tan gelen düzensiz göçmenlerin, İngiltere'ye ulaşmak için birden fazla ülkeyi geçtiği ve birçoğunun buraya vardığında asılsız sığınma talebinde bulunduğu bildirildi.

ARNAVUTLUK'TAN ÜST DÜZEY KOLLUK KUVVETLERİ SAĞLAMA SÖZÜ

Açıklamada, Arnavutluk'un, İngiltere'ye küçük botlarla gelenlerin hızla sınır dışı edilmesine yardımcı olmak için üst düzey kolluk kuvvetleri sağlama sözü verdiği belirtildi.

Ayrıca, Arnavut yetkililerin, İngiliz makamlarına bilgi ve destek işlemleri de sağlayacağı kaydedildi.

'GÖÇMENLİK SİSTEMİMİZİN BU ŞEKİLDE KÖTÜYE KULLANILMASI DEVAM EDEMEZ'

Patel, şu ifadeleri kullandı:

"Çok sayıda Arnavut, acımasız insan kaçakçıları ve kötü niyetli organize suç çeteleri tarafından yalanlarla İngiltere'ye dayanıksız teknelerle hain yolculuklara çıkıyor. Göçmenlik sistemimizin bu şekilde kötüye kullanılması ve insanların hayatını bu şekilde riske atması devam edemez. Arnavutluk'la olan mükemmel düzeydeki iş birliğimiz sayesinde, İngiltere'de bulunma hakkı olmayan Arnavutların sınır dışı edilmesini hızlandırmak için her fırsatı değerlendireceğiz."

Çuçi de göçmenlerin yasa dışı ve tehlikeli yolculuklarına işaret ederek mevkidaşı Patel'le, gençlere daha iyi fırsatlar sağlamak için orta vadeli çözümler ile kalifiye profesyonellerin ve iş gücünün İngiltere'ye erişimini sağlayan yasal göç yollarını ele aldıklarını belirtti.

Yılbaşından bu yana sınır dışı edilen göçmen sayısı açıklandı

 

227 Afgan göçmen, sınır dışı edilecek

 

Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkaran 20 yasadışı göçmen tutuklandı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)