BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkING Türkiye'ye, 300 milyon euro tutarında sendikasyon kredisi----

ING Türkiye'ye, 300 milyon euro tutarında sendikasyon kredisi

ING Türkiye'ye, 300 milyon euro tutarında sendikasyon kredisi
23 Haziran 2021 - 10:10 www.finansgundem.com

ING Türkiye, sürdürülebilirlikle bağlantılı ilk sendikasyon kredisi işlemini gerçekleştirdi ve 300 milyon euro tutarında sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi sağladı

ING Türkiye, bankanın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk işlemi olma özelliği taşıyan 300 milyon Euro tutarında sendikasyon kredisine, 11 ülkeden 22 bankanın katılımıyla imza attı. Sürdürülebilir bir dünya hedefinde bankacılık sektörünün dönüştürücü gücüne inandıklarını belirten ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine sağlanan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.  

ING Türkiye, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 269 milyon Euro ve 37 milyon Amerikan Doları (toplam 300 milyon Euro) tutarında sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı.

ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’in sürdürülebilirlik koordinatörü, Emirates NBD Capital Limited’ın işlem koordinatörü ve Emirates NBD Bank (P.J.S.C.)’nin ajan banka olarak görev aldığı işleme kreditörler tarafından gelen talep, bankanın hedeflediği tutarın yüzde 111’i seviyesine ulaştı.

Dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Libor + %2,50 ve Euribor + %2,25 olarak gerçekleşti.

ING Türkiye, sendikasyon kredisi için üç sürdürülebilirlik performans kriteri belirleyerek yurtdışı borçlanmasını da bankanın stratejisine uyumlu hale getirdi. Bankanın sağladığı sürdürülebilirlik bağlantılı kredilerin artırılması, elektrik tedarikinde yenilenebilir kaynakların payında artış ve kadın çalışan oranı dengesinin korunmasından oluşan performans kriterlerine ulaşılması durumunda, sendikasyon kredisinin maliyetlerinde iyileştirme sağlanacak.

Alper Gökgöz: Müşterilerimizin yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Sürdürülebilir ve sorumlu bankacılık temelleri üzerine inşa edilen iş modelimiz ile ekonomik, çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğe öncelik veriyor ve sürdürülebilirliği tüm iş yapış biçimimize yön veren bir anlayış olarak görüyoruz” diye konuştu. ING olarak, sürdürülebilir bir dünya hedefinde bankacılık sektörünün dönüştürücü gücüne inandıklarını vurgulayan Gökgöz, şöyle devam etti:

Finansal piyasaları da etkisi altına alan pandeminin getirdiği zorluklara rağmen Türk ekonomisine kazandırılan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni bir kez daha ortaya koyuyor. Ticaretin finansmanında müşterilerin farklı ihtiyaçlarına en uygun çözümleri, en iyi imkan ve fırsatlarla sunmak için çalışıyoruz. Bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan bu işlemle sağlanan kaynak da aynı amaç doğrultusunda kullanılacak. Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz.  

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)