BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiIMF Arjantin'e 4,7 milyar ödeyecek----

IMF Arjantin'e 4,7 milyar ödeyecek

IMF Arjantin'e 4,7 milyar ödeyecek
01 Şubat 2024 - 20:01 www.finansgundem.com

Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu, Arjantin için yaklaşık 44 milyar dolarlık kredi programının yedinci incelemesini tamamlarken, 4,7 milyar dolarlık ödemenin yapılmasına onay verdi

Uluslararası Para Fonu (IMF), Arjantin'e 4,7 milyar ödeyecek.

IMF'den yapılan açıklamada, Arjantin'e yönelik "Genişletilmiş Fon Kolaylığı" kapsamındaki yedinci gözden geçirmenin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, Arjantin'in yeni yönetiminin makroekonomik istikrarı yeniden tesis etmeye ve kredi programını yeniden rayına oturtmaya yönelik güçlü politika çabalarını desteklemek için yaklaşık 4,7 milyar dolarlık ödemenin yapılmasına karar verildiği aktarıldı.

Ülkede geçen yılın son çeyreğinde ciddi politika sapmalarını düzeltmek için iddialı bir istikrar planının uygulandığı belirtilen açıklamada, planın güçlü bir mali çıpanın oluşturulmasının yanı sıra enflasyonu kalıcı bir şekilde düşürmeye, rezervleri yeniden inşa etmeye ve büyümenin önündeki çarpıklıklar ile uzun süredir devam eden engellerle mücadele etmeye yönelik politikalara odaklandığı kaydedildi.

Açıklamada, son onayla birlikte 44 milyar dolarlık program kapsamındaki ödemelerin 40,6 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Arjantin'in yeni yönetimin makroekonomik istikrarı yeniden sağlamak ve büyümenin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için "cesur adımlar" attığını ifade etti.

Arjantin'e yönelik yaklaşık 44 milyar dolarlık kredi programı 25 Mart 2022'de onaylanmıştı.

IMF'in Asya'dan faiz ve Çin'den gayrimenkul beklentisi

 

IMF, Türkiye büyüme tahminini yükseltti

 

IMF Başkanı'ndan fosil yakıt sübvansiyonlarını iklim değişikliğiyle mücadeleye yönlendirme çağrısı

 

Arjantin'de ekonomi paketi karşıtı ulusal grev

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bank of01 Şubat 2024 21:11

    İyisiyle kötüsüyle iyiki var IMF de olmasa dünya insanlık ortaçag karanlığına geri döner kim kime ne verir birbirini yer