BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkİlk faizsiz kısa vadeli kira sertifika fonu piyasaya çıktı----

İlk faizsiz kısa vadeli kira sertifika fonu piyasaya çıktı

İlk faizsiz kısa vadeli kira sertifika fonu piyasaya çıktı
30 Mayıs 2017 - 15:21 www.finansgundem.com

İlk kısa vadeli kira sertifika fonu, Mükafat Portföy'den geldi

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank ve İslam Kalkınma Bankası iştiraki ICD ortaklığıyla kurulan Mükafat Portföy Yönetimi, kira sertifikalarına yatırım yaparak günlük kar payı getirisi sağlayacak ilk kısa vadeli kira sertifikası fonu için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay aldı. Mükafat Portföy Kısa Vadeli Kira Sertifikası Fonu (MPF) unvanıyla işlem görecek fon, 29 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Türkiye’deki tüm banka ve aracı kurum şubelerinden, Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS) üzerinden alınıp satılabiliyor.

Türk Sermaye Piyasalarında faizsiz gecelik (O/N) yatırım aracı olarak kullanılabilecek ilk İslami Finans ürünü olma özelliğini taşıyan fon ile faiz hassasiyeti nedeniyle nemalandırılmadan hesaplarda bırakılan tasarrufların değerlendirilmesi mümkün olacak.

Mükafat Portföy Genel Müdürü Kağan Candan, yeni ürünün aynı gün nakde dönüşme kolaylığı ile Türkiye’de mevcut en kısa vadeli ve en likit İslami Finans ürünü olduğunu belirterek, bu ürünün, faizsiz finans alanında eksikliği hissedilen likiditenin gelişmesi için önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)