BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGoldman Sachs 1 dolara bile göz koydu----

Goldman Sachs 1 dolara bile göz koydu

Goldman Sachs 1 dolara bile göz koydu
26 Nisan 2016 - 10:45 www.finansgundem.com

Yeni kaynak arayışına giren ve 'zenginlerin bankası' olarak bilinen Goldman Sachs’ta artık online bankacılık yöntemiyle 1 dolara bile hesap açılabilecek

Son 4 yılın en zayıf ilk çeyrek rakamlarını açıklayan uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, yeni fon kaynakları arayışına girdi. 150 yıldan fazladır yalnızca ‘Zenginlerin bankası’ olarak bilinen Goldman Sachs’ta artık online bankacılık yöntemiyle 1 dolara bile hesap açılabilecek. Müşteriler, 6 aydan 6 yıla kadar hesaplara sahip olabilecek.

GSBank.com adlı online platform üzerinden bugüne kadar 145 bin müşteriye ulaşan Goldman Sachs’ın tasarruf hesapları için belirlediği yıllık faiz oranı yüzde 1.05. Bu, Citibank, JPMorgan ve Bank of America gibi ABD devlerinin sunduklarından daha iyi bir oran.

'YENİ YOLUMUZ FARKLI'

Goldman Sachs Baş Strateji Müdürü Stephen Scherr, bankasının bugüne kadar toplu fon kaynaklarına odaklandığını hatırlatarak yeni projelerini “Farklı bir yol, farklı bir yön ve farklı bir ses” olarak yorumladı. Uluslararası banka, Ağustos 2015’te dünyanın en büyük teknoloji ve finansal hizmet servisi şirketlerinden General Electric (GE) Capital’in online birimini 16 milyar dolara satın almıştı. GSBank platformu, bu birimin üzerine kuruldu.

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti. Goldman Sachs Group geçen yıl Türkiye’de yatırım bankacılığı faaliyetleri için BDDK’dan izin almıştı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)