BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGaranti BBVA sendikasyon kredisini bir kez daha ESG kriterleri odağında yeniledi----

Garanti BBVA sendikasyon kredisini bir kez daha ESG kriterleri odağında yeniledi

Garanti BBVA sendikasyon kredisini bir kez daha ESG kriterleri odağında yeniledi
02 Haziran 2023 - 13:23 www.finansgundem.com

Sendikasyon kredisini tekrardan ESG kriterlerine göre yenileyen Garanti BBVA, 199 milyon dolar ve 218,5 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

Garanti BBVA yurt dışı borçlanma programı kapsamında uluslararası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisi anlaşmasını sosyal sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yeniledi. 367 gün vadeli 199 milyon dolar ve 218,5 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması 13 ülkeden 26 bankanın katılımıyla imzalandı. Dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla ve özellikle deprem bölgesinde yerleşik kurumların dış ticaret finansmanına yönelik kullanılacak kredinin toplam maliyeti sırasıyla SOFR +% 4,25 ve Euribor+ %4 olarak gerçekleşti.

Garanti BBVA, 6 Şubat tarihli depremlerin ardından iyileştirme çalışmaları kapsamında depremzedelere sunduğu finansman desteğini sürdürüyor. Banka, temin edilen kredinin sosyal performans hedeflerini deprem bölgesindeki kadın girişimciler ve mikro ölçekli işletmelerin finansmanına bağlantılı olarak gerçekleştirdi. Bu sosyal performans hedeflerinden temin edeceği sürdürülebilirlik indiriminden sağlayacağı kârı ise yine deprem bölgesinin kalkınmasına destek olmak amacıyla kullanacak.

Sendikasyon kredisiyle ilgili olarak görüşlerini bildiren Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Garanti BBVA olarak, sendikasyon kredisini ESG kriterleri odağında yenileyerek bu alandaki öncü konumumuzu bir kez daha gösterdik. Bankamızın en önemli önceliklerinden biri olan sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında sosyal odaklı yatırımları artırıyoruz. Sağladığımız sendikasyon kredisiyle sürdürülebilirlik hedeflerimizi daha ileriye taşıyoruz. Sürdürülebilirlikle bağlantılı sendikasyon kredisini sosyal kriterler odağında yenilediğimiz için mutluyuz. Bu krediyle deprem bölgesinde hâlihazırda sürdürdüğümüz desteklerimizi artırmak en önemli hedeflerimizden biri. İlk olarak bölgedeki kadın girişimcileri ve mikro ölçekli işletmeleri desteklemek için kaynak sağlayacağız. Hedeflerimizi başarıyla gerçekleştirdiğimiz takdirde kullandığımız kredinin faizinde indirim olacak ve buradan sağlayacağımız kazancı yine deprem bölgesi için kullanacağız. Yenilediğimiz sendikasyon kredisiyle deprem bölgesindeki ticaretin güçlenmesine, fırsat eşitliğine katkı sağlamaya ve şirketlerimizin uluslararası arenada en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Garanti BBVA, eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle e-Defter paylaşımında yeni dönem

 

Garanti BBVA ve TURMEPA Mavi Nefes Projesi kapsamında Van Gölü’nde temizliğe başladı

 

Garanti BBVA’dan 2023’e güçlü başlangıç

 

Garanti BBVA TL kredi ve mevduatta özel bankalar arasında lider

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)