BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkFitch 3 bankanın notunu teyit etti ----

Fitch 3 bankanın notunu teyit etti

Fitch 3 bankanın notunu teyit etti
27 Kasım 2013 - 06:54 www.finansgundem.com

Fitch Ratings, üç Türk bankasının kredi notlarını 'BBB-' olarak teyit etti...

Fitch Ratings, T.C. Ziraat Bankası A.S., Turkiye Halk Bankası A.S. ve Turkiye Vakiflar Bankası T.A.O.'nun kredi notlarını teyit etti.
Fitch, bankaların destek notlarının teyit edilmesinin, bu bankalara ihtiyaç halinde kamu desteği sağlanması olasılığının çok yüksek görülmesini yansıttığını belirtti.
Fitch, bu 3 bankanın yaşayabilirlik notlarının 'bbb-' olarak teyit edilmesinin ise geniş ve istikrarlı şube ağlarını, genel olarak güçlü yönetimlerini ve güçlü finansal değerlerini yansıttığını da ifade etti.
Fitch, 3 bankanın da yabancı para cinsinden uzun vadeli notlarını 'durağan' görünüm ile BBB-, yerel para cinsinden uzun vadeli notlarını 'durağan' görünüm ile BBB, yabancı ve yerel para cinsinden kısa vadeli notlarını F3, destek notlarının 2, destek notu tabanlarını BBB-, ulusal uzun vadeli notlarını 'durağan' görünüm ile AAA(tur) oyanam yineledi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)