BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFehmi Koru cemaatin oy oranını açıkladı----

Fehmi Koru cemaatin oy oranını açıkladı

Fehmi Koru cemaatin oy oranını açıkladı
27 Nisan 2015 - 09:30 www.finansgundem.com

Yazar Fehmi Koru, cemaate parti kurmaktan vazgeçiren kamuoyu yoklamasını köşesine taşıdı

Fehmi Koru, cemaatin Ekrem Dumanlı liderliğindeki partinin alabileceği oyu yüzde 3 görünce, bu girişimden vazgeçtiğini yazdı.

Hükümetle kavgalı olan cemaat neden parti kurmadı? 17 Aralık operasyonu sonrası zor günler geçiren Gülen taraftarları 2015 seçimlerinde yine gündemdeler.

Habertürk gazetesi yazarı Fehmi Koru, Taha Kıvanç takma adıyla yazdığı bugünkü köşesinde cemaatle ilgili seçim kulisini aktardı.

17 Aralık operasyonu sonrası iktidar ile Pensilvanya'yı barıştırma çabalalarıyla dikkat çeken Koru, Gülen hareketinin seçimdeki pozisyonunu anlattı. Cemaatin diğer partilerle ittifakını ve neden parti kurmadığına dair ilginç bir bilgiyi okurlarıyla paylaştı:

EKREM DUMANLI LİDERLİĞİNDE...

"(...)Bir de dillerde Cemaat'in CHP, HDP ve Saadet-BBP ittifakıyla işbirliği konusu var. Kendisine güvenen bir toplumsal örgüt, Cemaat, neden dolambaçlı işler yapar, neden fırsatı varken kendi partisini kurmaz ki?

Cemaat adına kurulduğu sanılan iki partinin başkanları, elleriyle kurdukları partilerini terk ettiler; biri İttifak'tan aday oldu. Gözaltında bulunan, tutuklanan polisler de bağımsız aday olarak seçime katılıyorlar.

"Kamuoyu yoklaması yaptırdılar; Ekrem Dumanlı liderliğindeki bir parti en fazla yüzde 3 oy alabiliyor, bunu görünce vazgeçtiler" dedi bir siyasi gözlemci. Seçime 6 hafta kala Ankara'nın siyasi manzarası bu."
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Yakup 27 Nisan 2015 17:45

    29 martta ve 10 ağustosta görüldü zaten

  • logo27 Nisan 2015 12:58

    Bu beyin açık AKP yandaşı olduğunu bilmeyen yok. Dolayısıyla tarafsız olmadığından yazdığına değer verilmez.

  • doğru değil27 Nisan 2015 10:13

    baskı olduğundan dolayı çoğu kişi tırsıp cemaatçi olduğunu saklıyor.akp hükümeti bir yıkılsın bakalım o zaman yapın yoklamanızı % 3 mü olur % 13 mü görürsünüz.