BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan: Gençlerimizle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz----

Erdoğan: Gençlerimizle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz

Erdoğan: Gençlerimizle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz
08 Ocak 2023 - 15:01 www.finansgundem.com

Gençlerle buluşan Erdoğan, bazılarının harf kavramlarıyla gençlerle arasının açılmasını amaçladığını söyleyerek Türkiye Yüzyılı'nda gençlerle beraber yürüyeceklerini ayrıca öğrencilerin 26 milyar liralık kredi ödemesi borcunun da silindiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Volkswagen Arena'da katıldığı Üniversiteli AK Gençlik Festivali (ÜniAK FEST) programındaki konuşmasında gençlere seslendi.

Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığınca düzenlenen ÜniAK FEST programına Türkiye Yüzyılı şarkısından mısra okuyarak başladı.

Türkiye'nin dört bir yanındaki gençleri selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin, geleceğin teminatı olduğunu vurguladı.

Gençlerle gurur duyduğunu dile getiren Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın emanet edileceği gençliğin, milletin asırlardır kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştürecek gençlik olduğunu söyledi.

Gençlerin, maziden atiye kurulan köprünün kilit taşı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Çünkü Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki bu gençlik, uyuyan destanı uyandıracak gençliktir. Çünkü üstadın özlemle yad ettiği bu gençlik, 'Zaman bendedir ve mekan bana emanettir.' şuurundaki gençliktir. Çünkü bu karşımdaki gençlik, İstiklal Marşı'mızda tarif edilen gençliktir. Bu gençlik, milletimizin parlayan yıldızı, yurdumuzun üstünde asla sönmeyecek ocağımız olan gençliktir. Bu gençlik kendisine zincir vurmaya kalkan çılgınları, kükremiş sel gibi aşıp geçen ve geçecek olan gençliktir.

Bu gençlik, kalbindeki iman, yüreğindeki cesaret, bileğindeki güç ve Allah vergisi zekasıyla enginlere sığmayan gençliktir. Türkiye'nin ve milletimizin geleceğini görmek isteyen, başka yere değil gelsin şu AK gençliğe baksın. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını anlamak isteyen başka yere değil, gelsin şu AK gençliğe baksın. Türkiye Yüzyılı'nın başladığını görmek isteyen başka yere değil, gelsin şu AK gençliğe baksın. Rabbime bana böyle bir gençlikle yol yürüme imkanı verdiği için hamdediyorum. Rabbime önceki nesillerden devraldığım dava ve mücadele bayrağını böyle bir gençliğe bırakma fırsatını verdiği için hamdediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, muhabbetimizi daim etsin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlikle gurur duyuyoruz çünkü Türkiye Yüzyılı'nı emanet edeceğimiz bu gençlik, milletimizin asırlardır kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştüreceği gençliktir." dedi.

Erdoğan, "Birileri sosyal mecralarda kendilerini gaza getirirken, biz gençlerimizle yüz yüze, göz göze, diz dize, el ele, gönül gönüle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemde birileri ısrarla kuşakları harflerle etiketleyerek bizimle gençlerimizin arasını açmaya çalışıyor." diye konuştu.

Erdoğan,"AK Parti dün olduğu gibi bugün de yarın da gençlerimizden en çok oyu alan parti olmayı sürdürecektir." dedi.

"Gençlerle aramıza kimsenin girmesine izin vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"AK Parti'nin genel üye sayısı, 11 milyon 241 ile diğer tüm partileri üst üste koyup 3 ile çarpsanız bile yetişemeyecekleri bir rakama çıkmıştır."

Erdoğan, "Gençlerimizle aramıza bugüne kadar kimseyi sokmadık. Bundan sonra da hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yıllarca bu ülkenin evlatları terör örgütlerinin pençesine itildi. Dağlarda, mağaralarda ölüme sürüklendi." diye konuştu.

Erdoğan, "3,3 milyon öğrencimizin 26 milyar lirayı bulan kredi ödemesi endeks borcunu sildik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen yıl yaptığımız düzenlemeyle üniversite eğitimini bırakmak zorunda kalan 4 milyon 242 bin vatandaşımıza yeniden okullarına dönme imkanı sağladık." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan yeni seçim mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçilere yönelik üç yeni kredi açıkladı

Erdoğan: Bu yüz yılın adı Türkiye yüzyılı

Erdoğan: Bayrağı gençlere teslim edeceğiz

Gençlere, Avrupa'da geçerli 35 bin tren bileti dağıtılacak